Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Харчування дітей у школах Кременчука: перевірки, "криві дзеркала" від КТРК та неробоча робоча група

Валерія Макряшина 29 листопад 2019 14:45 1356 0

Харчування дітей у кременчуцьких навчальних закладах залишається, як і раніше, досить важливим питанням. Неодноразово "Програма Плюс" та інші місцеві засоби масової інформації висвітлювали проблему шкільних обідів, яка полягала не тільки у стравах, придуманих і записаних у рецептурну книгу ще в 50-60-х роках. Проблема в геть поганій організації харчування у школах Кременчука в цілому... 

Сьогодні, 29 листопада, депутатка Кременчуцької міської ради Тетяна Сідерка зібрала місцевих журналістів на міні-конференцію, метою якої було розповісти, що там із харчуванням дітлахів у школах і як проходять "перевірки" навчальних закладів робочою групою, членом якої вона є.

 

 

Розповіла Тетяна Сідерка сьогодні й про своє листування з міським департаментом освіти, якому, здається, взагалі питання харчування не цікаве. Але про все по порядку.  

Що відбувається в Кременчуці з харчуванням? 

Із харчуванням у школах нашого міста - велика біда як мінімум із 2018 року. По-перше, після численних перевірок навчальних закладів депутаткою Т. Сідеркою і журналістами було виявлено ряд недоліків. Зокрема, страви в школах "совдепівські", які готують за рецептурою "часів царя Гороха". Здебільшого в'язку пшеничну кашу та не дуже м'ясну котлету діти не їдять і до кінця дня залишаються голодними. 

По-друге, гігієни й санітарних норм працівники кухні не завжди дотримуються - кухарі не соромляться без рукавичок взяти салат і перекласти його в миску. Колись саме через недотримання санітарних норм працівниками кухні в ліцеї №6 отруїлися діти. 

 

Читайте також: Змін у харчуванні в школах не буде – тільки дуже в’язка каша, сосиска, гастрит і 15 хвилин - перерва

 

Також, на думку Тетяни Сідерки, в школах, в усіх місцях, де перебувають і харчуються діти, повинні бути сертифікати якості, так звані накладні, де видно, що й коли купляли, в якій кількості, якою технологією це оброблялося і хто постачальник, як мінімум. 

Наразі ж такого в Кременчуці немає, численні скарги від батьків на погане харчування в школах тому є великим доказом. 

Після резонансного походу в Кременчуцький ліцей №17 задля перевірки їдальні, яка, на жаль, закінчилася великом скандалом у самому навчальному закладі, викликом на місце патрульних та масовим психозом представників великої та поважної професії у сесійній залі міськвиконкому, які опускалися до грубих образ у бік депутатки Тетяни Сідерки.

У результаті в мерії 31 жовтня, за пропозицією депутатки, вирішили створити робочу групу, яка перевірятиме навчальні заклади Кременчука й думатиме над розробкою нового меню в школах тощо. Крім цього, робоча група працюватиме над визначенням вартості харчування дітей у закладах освіти, думатиме, як збільшити зарплату кухарям і працівникам харчоблоків. 

У групу, згідно з документом із Департаменту освіти Кременчука, запрошена й Тетяна Сідерка, втім, як вона сама повідомила сьогодні журналістам, на засіданні робочої групи вона жодного разу не була - її просто не запросили. Крім цього, на сьогоднішній день невідомо взагалі, хто входить у робочу групу і чи взагалі вона є насправді, чи тільки на папері? 

 

Читайте також: Загальна організація харчування в Кременчуцькій гімназії №18 кульгає

Поколупали й не доїли. Як ідуть справи з харчуванням учнів у Кременчуцькій школі №26

 

13 листопада депутатка написала знову звернення в Департамент освіти, в якому прохала надати їй документи, що підтверджують роботу цієї робочої групи, документи про результати перевірок і всі висновки-пропозиції робочої групи з визначення питання "Вдосконалення системи організації харчування в заклади освіти м. Кременчука". 

22 листопада вона отримала відповідь із департаменту, в якій їй відмовили в інформації, мовляв, не так усе в запиті оформлено, хоча зазначимо, що там усе було гаразд із оформленням. 

Так була робоча група чи все обмежувалося чаюванням у кабінеті Ольги Усанової, яка відповідає за медицину та освіту в Кременчуці?

Трішки згодом у ефір КТРК на Ютубі виходить диво-сюжет про харчування діток у кременчуцькій школі №20. Суть сюжету - "діткам усе подобається, все супер, усе супер-пупер, усе дуже смачно, харчування в школах на висоті, порушень немає, всі в шапочках, у рукавичках і т. д." .

Після перегляду Тетяна Сідерка написала лист директору КП "КТРК" з пропозицією приєднатися до їх перевірок, але які будуть спонтанними та незапланованими. Втім відповідь поки що не отримала.

І тут можна сказати, що змінювати це, напевно, не політика наших політиків (вибачте за тавтологію), їм краще не показувати, грати в гру "Криві дзеркала", видаючи те, чого немає, за правду, замальовуючи при цьому всі недоречності та проблеми, показуючи дітей усміхненими та задоволеними.

А реальність же тут більш сувора - скарг на харчування дітей менше не стає, скільки б сюжетів КТРК про школи не змонтувало. 

Тож хочемо сказати, що перевірки в кременчуцьких школах депутатка Тетяна Сідерка та журналісти відновлять, принаймні про це вона сьогодні твердо заявила. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 775 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1459 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1469 0