Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Гроші Кременчука: "Укртатнафта" знову не продає місту свій дешевий бітум марки БНД 60/90

Андрій Михайленко 13 березня 2017 11:05 935 0

У цьому році комунальне підприємство "Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління" традиційно оголосило тендери на придбання дорожнього бітуму, який використовується для приготування асфальтної суміші, яку в свою чергу використовують при ремонті шляхів. Як не дивно, але участь у тендері Кременчуцький НПЗ, найбільший виробник дорожнього бітуму марки БНД 60/90, не бере - міський бюджет знову переплачуватиме.

Таким чином вимальовується картина, яку репортер мав змогу побачити торік: кременчуцький нафтопереробний гігант не бере участь у тендерах на поставку дорожнього бітуму в своєму рідному місті.

У результаті переможцями тендерів і постачальниками бітуму стають маловідомі фірми, які мають не кременчуцької реєстрації й малий статутний капітал. Крім того, по таких постачальниках нафтопродуктів відкривають кримінальні провадження.

Минулорічний "бітумний" скандал дав підстави думати про існування схеми, учасники якої мають усі можливості досить добре заробити на тендерах іх закупівлі бітуму, який у великій кількості потрібен для дорожнього ремонту кременчуцьких автошляхів.

Головною умовою для успіху функціонування такої схеми є не участь у тендерах НПЗ - навіть якщо НПЗ братиме участь у тендері зі своєю найкращою ціною, підприємство має у відповідальний момент не надати стандартних документів, через що перемогу можна буде віддати іншій фірмі.

А остання, звісно, пропонуватиме бітум за вищою ціною. А тепер більш детально.

 

ЯК КУПУВАЛИ БІТУМ У 2016 РОЦІ

На початку минулого року ШРБУ замовило бітум двох марок: БНД 70/100 та БНД 60/90.

Бітум першої марки, згідно з укладеною угодою, - 1000 тонн протягом 2016 року мала поставити київська ТОВ "Біт Трейдінг", за що отримати 7,29 млн. гривень. Неважко було вирахувати ціну однієї тонни такого бітуму - 7290 гривень.

Бітум марки БНД 60/90 в 2016 році мала постачати кременчуцька ТОВ "Компанія "Національний ресурс".  500 тонн її дорожнього бітуму мали обійтись у 3,72 млн. гривень. Ціна 1 тонни - 7 449 гривень.

Така ціна для "Програми Плюс" здавалася тоді вкрай високою і такою, що відрізняється від середньої ринкової. За інформацією Кременчуцького НПЗ, 1 тонна дорожнього бітуму коштує 5 500 тис. гривень (з НДС). 

Як видно, різниця між ціновими пропозиціями ТОВ "Компанія "Національний ресурс" та Кременчуцького НПЗ за 1 тонну бітуму марки БНД 60/90 становила 1949 гривень. Помножимо дану цифру на 500 тонн партії поставки - отримаємо 974 500 гривень різниці. Саме такою була переплата комунального підприємства.

За наявною інформацією, установка  Кременчуцького НПЗ є єдиною в регіоні та Україні, що виробляє дорожний бітум марки БНД 60/90.  

Дані розрахунки стали базою для подальшого бітумного скандалу, коли мер та директор ШРБУ були змушені виправдовуватись.

Згодом, 20 квітня 2016 року, ШРБУ оголосило про початок закупівлі партії бітуму марки БНД 60/90 - 2000 тонн за 10 млн. гривень.

Здавалося, що все йшло до перемоги, яка швидко перетворилась у #зраду: у вересні 2016 року стало відомо, що через неподання на тендері представниками НПЗ додаткових документів бітум було закуплено у світловодської фірми за 15,6 млн. гривень.

Саме ж НПЗ тоді пропонувало свій бітум не за 10 млн. гривень, а за 12,2 мільйона. Як 5,6, так і 3,4 млн. гривень є відчутною різницею та допомагає уявити розміри прибутку тих, хто має причетність до тендерів.

 

ЯК КУПУЮТЬ ЦЬОГОРІЧ

Комунальні шляховики в особі комунального підприємства "Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління" провели торги із закупівлі бітуму, за результатами якого 09 березня переможцем стало ТОВ "Торговий дім "Біоіл".

Згідно з умовами проведеного тендера, дана фірма, яка має реєстрацію у місті Чигирин (Черкаська область), має поставити ШРБУ 230 тонн дорожнього бітуму марки БНД 60/90 за 1,77 млн. гривень.

Тобто ціна однієї тонни бітуму становить 7 695 гривень, рік тому тонна такого бітуму коштувала 7449 гривень.

Сама фірма "Торговий дім "Біоіл" має мізерний статут - 1000 гривень, а її власником є мешканка Кременчука Людмила Петріка. 

Кременчуцьке НПЗ участі в тендері не брало, що є дивним на фоні інформації про початок постачання у великій кількості на підприємство нафти з Азербайджану.

Що цікаво, на сайті НПЗ відсутня інформація про вартість бітуму БНД 60/90. Через це немає можливості проаналізувати ціни. Збіг?

 

 

 

 

 

 

Теги: Гроші КременчукаБюджет КременчукаЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 782 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1470 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1477 0