Новини з 1996 року

Гроші Кременчука: на що КП "Кременчукводоканал" витрачає кошти від Світового банку?ФОТО+ВІДЕО

Едера Бедьо 14 травня 2016 17:05 2010 0

Яка реорганізація відбулася на КП "Кременчукводоканал" в останні роки? Скільки і на що ще потрібні кошти? Чим може загрожувати відтягнення реогранізації системи водоочищення і водопостачання в місті? Про ці та інші нагальні питання та проблеми сьогодні, 14 травня, депутати міської ради під час виїзного семінару по підприємству обговорили з його керівництвом.

У суботу, вранці, біля міськвиконкому у невелику подорож зібралися близько 10 депутатів міської ради, у тому числі Ганна Павленко, Оксана Піддубна, Зінаїда Проценко, секретар Юрій Гриценко й інші. Окрім цього, були ще начальник УЖКГ Іван Москалик та журналісти. Ходити по водоочисній та водонасосній станції хтось зібрався у спідницях та "лабутенах", а хтось по простому - у джинсах і кросівках. 

Першим пунктом "екскурсії" стала водоочисна станція у с. Вільна Терешківка. Дорогою депутати обговорювали різні теми, сперечалися і згадували, як під час дощу комунальники клали асфальт, бо сьогодні погода також не потішила, тож автобус ледве пересувався через ями, що й так надміру заповнені вчорашніми опадами.

Призначенням станції є очищення вихідної (сирої) води до якості, яка відповідає ДСанПіН, відповідно до вимог для питної води. Її потужність 150 тис. м3 на добу. Перша черга водоочисної станції потужністю 50 м3 на добу введена в дію 1968-го року, друга черга - 100 тис. м3 на добу - 1977-го року. Очищення води здійснюється паралельно на першій та другій чергах ВОС (водоочисної станції).

За словами директора КП "Кременчукводоканал", наразі Кременчук використовує лише 50-60 тис. м3 на добу зі 150 тис. м3 можливих. Скороченню обсягів води, яким користувалося місто, є кілька пояснень. По-перше, більшість великих підприємств міста скоротили обсяги виробництва, тому й не користуються великою кількістю води. По-друге, у зв`язку з високими тарифами на комунальні послуги більшість кременчужан нині встановлюють лічильники, а тому воду дарма не ллють. 

Однак відмовитися від однієї з черг підприємтво не може, бо в такому разі більше ніколи не зможе її запустити. За теперішніх же обставин навантаження на дві черги з невеликою кількістю води забезпечує її краще очищення.

Що стосується власне системи водоочищення, то її технологія не змінювалася з часів введення в дію тієї чи іншої черги. Тож спершу здійснюється русловий водозабір з поверхневого джерела, реагентне очищення методом об`ємного освітлення та швидкого фільтрування. Знезараження здійснюється рідким хлором. Очищена вода насосною станцією другого підйому подається в систему водопостачання міста. Водопостачання у Кременчуці відбувається двома магістральними водогонами діаметром 1220 мм та 800 мм, а далі через розподільчу водопровідну мережу подається споживачам. 

Детальніше про цей процес, а також альтернативні речовини, що могли б замінити рідкий хлор, розповідав головний технолог КП "Кременчукводоканал".

Після цього у головного технолога запитали, чи п`є той воду з крана, на що він відповів: "так". Тоді депутат міської ради Оксана Піддубна поцікавилася, чи витрачаються кошти з міського бюджету на закупівлю дистильованої води у міськвиконком, тобто "чи п`є мер Малецький воду з-під крана?" На це секретар міської ради Юрій Гриценко відповів: "Ми всі, Оксано Миколаївно, п`ємо воду з-під крана, якщо закінчується дистильована".

Будівля другої черги на 100 тис. м3 на добу

У процесі огляду ВОС працівники підприємства розповідали також про те, що вже частково реорганізовано, що ще потребує капіталовкладення, скільки було витрачено, скільки за допомогою цього вже було заощаджено коштів тощо. Так, наприклад, нещодавно відремонтована котельня окупилася за півроку. Окрім цього, ще замінили два насоси, які можуть працювати по черзі і таким чином довше не виходити з ладу, а також, на відміну від старих, регулюються відповідно до потоку води.

Склад з рідким хлором

Котельня

Далі депутатів повели до адмінкорпусу та блоку швидких фільтрів, де також було частково проведено реконструкцію, заміну обладнання тощо. 

Лабораторія, де щогодини беруть на аналіз заміри води

Нові насоси,шафи управління тощо

Другим пунктом виїзного депутатського семінару стала насосна станція перекачування каналізаційних стоків № 17 (СП-17). Дорогою до неї в автобусі депутатам роздавали воду "Моршинська" 0,5 л. За словами секретаря Юрія Гриценка, він просив, аби не було ще якогось частування, на кшталт бутербродів, бо тоді б семінар міг значно затягнутися. 

Прибувши на станцію і вийшовши з автобуса, депутатів відразу надзвичайно вразив сморід, від чого ті почали закривати носа і "фукати". Утім деякі все ж зосередили свою увагу на тому, що розповідав спеціаліст КП "Кременчукводоканал". Йшлося про те, що ця будівля потребує негайної реконструкції, бо всі бетонні покриття вже перегнили, тому чоловік попередив депутатів, щоб не підходили близько до аварійної зони. На капітальний ремонт станції потрібно близько 37 мільйонів грн., які, звісно, поки що немає звідки взяти.

СП-17 - одна з головних каналізаційних насосних станцій міста, приймає стічні води з селища Молодіжне, району Пивзаводу, району вул. Московської та від промислових підприємств у нагірній частині Кременчука. За словами директора КП "Кременчукводоканал", продовження реконструкції є нагальною потребою для гарантованого надійного водовідведення цієї частини міста, враховуючи місце розсташування СП-17, запобігання екологічної катастрофи у разі відмови застарілого обладнання. 

На поточний рік у міському бюджеті передбачені кошти у розмірі 2 млн. грн. на ремонтні роботи СП-17, що, вочевидь, недостатньо для виконання усіх необхідних робіт. Зараз станція працює в аварійному режимі без резерву. У разі виходу з ладу насосного обладнання стічні води можуть потрапити у річку Сухий Кагамлик, що загрожує виникненням надзвичайної ситуації та забрудненням навколишнього середовища.

Третім і завершальним пунктом у рамках виїзного депутатського семінару стали міські каналізаційні очисні споруди (КОС). На цьому об`єкті у 2014 році завершилися часткові реорганізаційні роботи. Так замінили два з чотирьох стоків та інше обладнання.

Старі стоки

Нові стоки

Через те, що "робочий час вичерпався", депутати завершили виїзний семінар на цьому об`єкті, хоча в плані було ще відвідати насосну станцію перекачування каналізаційних стоків № 11 (СП-11). Однак у зв`язку з негодою та вичерпаним часом, відведеним на огляд підприємства, депутати вирішили, що побаченого їм досить. 

Фактично семінар завершився словами директора КП "Кременчукводоканал", який сказав, що головне - це спокій і злагода у роботі підприємтва. Також він відповів на кілька важливих питань від журналістів стосовно підвищення тарифів, коштів на капітальну реконструкцію тощо.

 

Фото та відео: Едера Бедьо

 

Теги: Життя КременчукаЕкономіка КременчукаКомунальні службикомунальне господарство кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2467 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 2930 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3370 0