Новини з 1996 року

Газовий терор. Хто допоможе мешканцям багатоповерхівок у боротьбі з ПАТ «Кременчукгаз» ?

Олександр Курилов 23 серпня 2016 12:27 965 1

Внутрішня комісія ПАТ «Кременчукгаз», учасники якої голосуванням встановлюють кременчужанам, які відмовляються від будинкових газових лічильників, нові норми споживання газу, – порушує закон.

Людям через відмову від загальнобудинкового лічильника газу замість норми 4,4 кубічних метри внутрішня комісія кременчуцьких газовиків сьогодні виставляє нову норму споживання у 9,8  куба потрібна юридична допомога.

Такі рахунки громадяни отримують через розрахунковий центр «ВАС» і залишають мешканців міста без вибору.

Однак вимога до кременчужан платити більше - незаконна.

Про це повідомляють наші читачі, які для довідки кременчужанам пишуть таке.

 «Встановлення граничної норми 9,8 кубічних метрів газу на людину в місяць у багатоквартирному будинку - це незаконно!!! Кодекс газорозподільчих систем, на який посилається голова «Кременчукгазу», чітко визначає, що такі норми можуть бути встановлені тільки приватному споживачеві.

Тобто якщо Ви не впустите до себе в ОСОБИСТУ квартиру або в ОСОБИСТИЙ будинок представників міськгазу БЕЗКОШТОВНО встановити ОСОБИСТО у вас газовий лічильник, тоді - так!

Вам можуть встановити граничну норму в 9,8 куба.

Що стосується багатоквартирного будинку, то тут порушення законодавства. Тому і рішення про встановлення норми в 9,8 кубів у багатоквартирному будинку адміністрація ПАТ «Кременчукгаз» приймає в складі комісії. Тобто колегіально. Це робиться для того, щоб надалі ніяку посадову особу не можна було притягти до кримінальної відповідальності за перевищення службових повноважень!»

Зрозуміло, що за таких умов громадянам слід буде йти до суду, аби вже там розповідати про кодекс  газорозподільчих систем і вимагати скасування підвищеної оплати. Але для такого потрібне одне на всіх, як і колективний будинковий газовий лічильник – обґрунтування і зразок позову.

Останнє, про що слід додати, – влітку у мешканців багатоповерхівок, яким встановили колективний газовий лічильник, сума платежу за газ менша, ніж звичайно. Причина – літо, спека й те, що люди менше користуються газом.

Натомість з початком холодів усе буде навпаки.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ednik 23.08.2016 15:29

Кодекс газоросподільних систем: Розділ 9, п 4, підпункт 3, абзац 7 "Якщо ПОБУТОВИЙ СПОЖИВАЧ, який не забезпечений лічильником газу, відмовляється від його встановлення за рахунок Оператора ГРМ ..., фактичний об’єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу по побутовому споживачу за відповідний календарний місяць визначається за граничними об’ємами споживання природного газу населенням, визначеними у додатку 10 до цього Кодексу." Розділ 1, п 1 Визначення основних термінів та понять: " побутовий споживач – споживач, що є ФІЗИЧНОЮ особою та придбаває природний газ з метою використання для ВЛАСНИХ ПОБУТОВИХ потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх житлових приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність" "група споживання – категорія побутових споживачів, які за договором розподілу природного газу розраховуються за лічильником газу, що характеризується певними однорідними ознаками щодо газових приладів і пристроїв, категорії будинку..." Отже, коли горгаз встановлюе загальний лічильник в багатоповерхівку, то він встановлюе його для ГРУПИ СПОЖИВАННЯ, а не для ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА. І не зрозуміло як горзаз може карати побутових споживачів 9,8 кубічними мертами газу (на кожного члена родини), якщо цей же побутови споживач не просо не заперечуе бескоштовного встановлення лічильника у ЙОГО ВЛАСНУ КВАРТИРУ, а навіть просить його встановити. А взагалі цим питанням повинні займатись юристи.

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 464 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 849 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 802 0