Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Економія 598 гривень! Постанова № 560 з новими цінами на тепло та гарячу воду у Кременчуці. Фото

Олександр Курилов 08 липня 2019 10:08 1421 0

Уряд України оприлюднив Постанову, яка дозволяє споживачам платити менше за тепло та гарячу воду й економити кошти на комунальних платежах.

Про це повідомляє урядовий портал.

За повідомленням, цій урядовій постанові присвоєно номер 560, а прийнята вона ще 26 червня.

Назва постанови - «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг».

Цим документом запроваджується гранична ціна на послуги для населення міст обласного значення та міста Києва з постачання теплової енергії та гарячої води на опалювальний період 2019/20 року.

Гранична вартість тепла зафіксована на рівні 1400 гривень за 1 Гкал за наявності лічильника, або 35,21 грн за 1 м2 у разі відсутності лічильника.

На гарячу воду по всій Україні встановлено граничний тариф для населення на рівні 83,66 грн за 1 м3 за наявності сушарок та підключення їх до систем постачання гарячої води, 75,74 грн за 1 м3 – у разі їх відсутності.

Пояснення Прем’єра України Гройсмана – тарифи зменшено, бо з них прибрали складову неефективності.

Останнє, про що слід додати, – наскільки нові тарифи менші за діючі. У спеціальній таблиці цін у регіонах України вартість тепла на Полтавщині визначається як 1595 гривень за гігакалорію, а економія жителів складе 196 гривень на одній одиниці тепла.

Але в Кременчуці інші цифри.

Наші показники  по комунальному підприємству «Теплоенерго» 1 949,29 гривень за гігакалорію, або економія в цьому випадку складе 549 гривень.

Натомість вартість однієї гігакалорії тепла для абонентів ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ»  ще більша й складає 1998,64 грн. І в цьому випадку економія для мешканців нашого міста складе 598,64 гривні.

Щодо вартості гарячої води, то вона не може перевищувати 83,66 грн за 1 метр кубічний за наявності сушарок та 75,74  гривні без них.

Далі ж слід запитати, чому в Кременчуці така рекордна вартість тепла, яка є за розмірами другою й попереду нас тільки деякі котельні в Кропивницькому? Відповідь на це запитання знає тільки наш міський голова Віталій Малецький і більш ніхто.

А інше питання, яке теж цікаве буде всім, – коли в Кременчуці втілять у життя цю постанову Кабміну, яка дозволить людям економити свої кошти на оплаті комунальних послуг?

«…якщо орган місцевого самоврядування не перерахував тарифи, потрібно звернутися на Урядову гарячу лінію або направити звернення на адресу Уряду, повідомивши про бездіяльність влади на місцях.

Також потрібно звернутися безпосередньо до органу місцевого самоврядування з вимогою щодо виконання рішення Уряду, після цього – до постачальника послуги для перерахунку вартості опалення. Всі зразки документів для перерахунку ціни розміщено на сайті Мін’юсту», - так прокоментували прийняте рішення в Міністерстві юстиції.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 775 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1459 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1469 0