Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Дорогу до Кременчука з Полтави цьогоріч знову ремонтує тесть олігарха-"гаманця" Путіна

Андрій Михайленко 28 квітня 2017 12:20 1620 0

Але це ще не все: дороги Полтавської області на 210 млн. грн. відремонтує фірма, яку підозрюють у відмиванні бюджетних грошей. Але про все по порядку.

Будівництво в Україні, доріг зокрема, традиційно супроводжується великими корупційними ризиками, які своїм наслідком мають розкрадання коштів та "відкати". Чим більше грошей, тим більше спокус вкрасти. Ремонт траси державного значення "Полтава-Олександрія", що проходить через Кременчук, не є винятком.

Цьогоріч, як і минулого року, автодорогу знову ремонтуватиме ТОВ "Ростдорстрой"

 

ПЕРЕДМОВА

Нагадаємо, минулого року ТОВ "Ростдорстрой" робив середній та капітальний ремонт дороги державного значення М-22 "Полтава-Олександрія". Одним із фактичних співвласників даної фірми є тесть російського олігарха Романа Абрамовича - Олександр Жуков. Але про все по порядку.

18 липня минулого  року Служба автомобільних доріг у Полтавській області за результатами двоступеневих торгів уклала низку договорів на поточний та середній ремонт окремих відрізків дороги між Кременчуком та Полтавою. 
Згідно з укладеними угодами, одеська фірма ТОВ "Ростдорстрой" на загальну суму 304 млн. гривень мала виконати ремонт протягом 2016 року.

Поточний середній ремонт мали здійснити на 20 кілометрах за 167,61 млн. гривень, або 8,38 млн. гривень за ремонт кожного кілометра. 

Капітальний ремонт мали здійснити за 116,86 млн. гривень на 6 кілометрах, але обіцяли, що дуже капітально.

Окремим бонусом ішов ремонт мостів, де мали освоїти 12,8 та 7,2 млн. гривень.

Читайте також: Губернатор Полтавщини проти будівництва нового моста в Кременчуці через його дорожнечу. ЦИФРИ

 

Карта минулорічного ремонту 

 
ВЛАСНИКИ "РОСТДОРСТРОЮ"

Такий ласий підряд на території Полтавської області не міг пройти повз увагу, а тому "Програма Плюс" ще минулого року поцікавилася власниками ТОВ "Росдорстрой".

Самою фірмою через віргінський офшор володіють наближені до нинішнього мера Одеси Геннадія Труханова люди: депутати Одеської міської ради Юрій Шумахер, Олександр Рацкевич, Євген Коновалов та російський бізнесмен Олександр Жуков.

Усі вищеперелічені особи є кінцевими власниками віргінської офшорної компанії "Сайдлейк Інтернешнл Лімітед", яка у свою чергу, згідно з даними ЄДРПОУ, володіє нашим ТОВ "Ростдорстрой". Але повернімося до одного із власників даної офшорки - Олександра Жукова.

Про дану особу у відкритих джерелах мало інформації. Вікіпедія розповідає про нього як російського бізнесмена.

Більш красномовною є публікація ресурсу "Політикум.Нет", де зазначається про те, що в 90-х роках минулого сторіччя пан Жуков був задіяний у ланцюжку постачання великої партїі зброї до Югославії під час тодішніх військових дій.

Донька Жукова, Дар'я, нині є цивільною дружиною російського мільярдера Романа Абрамовича, котрого експерти впевнено називають одним із "гаманців" Володимира Путіна.

Читайте також: Китайці шляхом зведення нового мосту звільнять Кременчук від транзитного транспорту, - Укравтодор

 

Роман Абрамович та його дружина Даша Жукова, батько якої є співвласником фірми, що ремонтує шляхи Полтавщини.


 Для загальної характеристики слід вказати, що з 2008 року ТОВ "Ростдорстрой" освоїли коштів на 3,71 млрд. гривень. 

 

ЦЬОГОРІЧНИЙ ПІДРЯД та БЮДЖЕТНІ КРИМІНАЛЬНІ ОБОРУДКИ

Бюджетний підряд. Служба автомобільних доріг Полтавської області 19 квітня цього року повідомила про намір укласти договір за результатами проведеного тендера на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення М-22 Полтава-Олександрія км 48 + 000 - км 92 + 345 (окремими ділянками) з ТОВ «Ростдорстрой». Про це повідомляється на сайті держзакупівель «Prozorro».

ТОВ «Ростдорстрой» стала переможцем торгів, запропонувавши найменшу ціну - 210 млн. грн. (планувалося витратити не більше 220 млн. грн.), обійшовши трьох конкурентів, які запропонували більш високу ціну:

- ПП «Будгарант-7» - 210,1 млн. грн.,

- ТОВ "ДРСУ- 48" - 219 млн. грн.,

- ТОВ «Будівельна компанія» Дорлідер" - 219,3 млн. грн.

Гроші будуть освоювати до кінця 2018 року. Відповідно до тендерної документації, опублікованої на сайті Prozorro, результат послуг передбачає відновлення транспортно-експлуатаційних показників асфальтобетонного покриття і дорожнього одягу на окремих ділянках міжнародної автодороги М-22 Полтава-Олександрія від км 48 + 000 (Кобеляцький район Полтавської області) до км 92 + 345 ( Кременчуцький район Полтавської області) за окремими проектами для таких ділянок виконання ремонтних робіт: км 75 + 000 - км 79 + 750; км 80 + 650 - км 83 + 145; км 83 + 145 - км 87 + 045; км 89 + 345 - км 92 + 345.

Проект договору передбачає залучення субпідрядників.

Бюджетний кримінал. "Ростдорстрой" підозрюють у привласненні державних коштів за ремонти в Києві на 185 млн грн.

Компанії з пулу одеського мера відмили понад 270 млн. гривень державних коштів. Про це можна дізнатись з рішення Печерського районного суду м. Києва від 21 березня 2017 року, що оприлюднене у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з текстом даного документу, мова йде про клопотання слідчого Генпрокуратури про арешт майна в рамках кримінального провадження за фактами вчинення службовими особами "Київавтодор" і переможцями тендерних закупівель кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) КК України.

Слідство встановило, що посадові особи розробили механізм розкрадання грошей, виділених на будівництво і ремонт доріг Києва. Послуги купувалися за завищеними цінами, різницю перераховували на рахунки фіктивних підприємців і переводили в готівку.

Для цього залучалися переможці тендерних закупівель, проведених "Київавтодором" - ЗАТ "Броварське шляхово-будівельне управління №50", ТОВ "КИЇВШЛЯХБУД", яке також пов'язують з мером Одеси Геннадієм Трухановим, ТОВ "Глобус-авто", ТОВ "Тілльман Інжиніринг" і ТОВ "Основа".

Крім того, "КИЇВШЛЯХБУД" перерахував 180 млн. грн. на рахунки СК "Ескадор", яка в подальшому направила 83 млн. грн. ТОВ "Ростдорстрой", компанії, близької до Труханова. В цей же період компанія "Ростдорстрой" отримала 19 млн. грн. безпосередньо від "Київавтодору".

Для переказу коштів у готівку компанія "Ростдорстрой" в інтересах "Київавтодору" та "Київшляхбуду" перерахувала кошти на рахунки за нібито отримані роботи ряду сумнівних компаній. Усього було перераховано таким чином 177,3 млн. грн.

У зв'язку з цим керівництво компаній "Київавтодор", "КИЇВШЛЯХБУД", "Будівельна компанія "Ексадор" і  "Ростдорстрой "підозрюють у привласненні державних коштів на суму понад 185 млн. грн.

Читайте також: Укравтодор готовий шукати гроші на ремонт Крюківського мосту, якщо новий міст збудують не в Кременчуці

У цілому ж мова йде про привласнення бюджетних коштів на загальну суму 273 млн. гривень.

 

 

Теги: Транспорт Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 781 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1469 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1476 0