Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Держпродспоживслужба повідомила, як боротися зі шкідником, що нищить дерева

Олексій Ващук 08 серпня 2020 12:00 417 0

У зв’язку з виявленням ясеневої смарагдової вузькотілої златки у вересні 2019 року одним з основних завдань фітосанітарного управління є завчасна та всебічна оцінка виду шкідника, здатного нести загрозу для сільського та лісового господарства держави.

Ясенева смарагдова вузькотіла златка (ЯСВЗ) – вкрай небезпечний шкідник ясена, горіха та деяких інших листяних порід дерев. На відміну від більшості інших стовбурових шкідників, ЯСВЗ здатна нападати на абсолютно здорові дерева. Пошкоджені шкідником дерева зазвичай усихають протягом двох-трьох років.

Жуки живляться листям у кронах дерев; у сонячну теплу погоду вони активні з 6 до 20 години, в пошуках кормової рослини можуть перелітати на відстань до 1 км. У погану погоду, а також уночі жуки можуть ховатися в листі і тріщинах кори. Самці живуть близько 2 тижнів, самки — до 3 тижнів. Самки відкладають яйця поодинці на поверхню і в тріщини кори стовбурів та нижньої частини головних гілок. Період яйцекладки триває з початку червня до кінця липня. Через 7-10 днів виходять личинки, вони забурюються в кору і досягають лубу, яким харчуються протягом літа.

Шкідливість златки загрозливо велика. Для успішної та ефективної боротьби з екзотичними шкідниками дуже важливо їх раннє виявлення. Традиційні хімічні методи боротьби не дають необхідного результату і не дозволяють зупинити подальше поширення ЯСВЗ. Єдиним способом знищення златки залишається вирубування і знищення уражених дерев.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 0 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 925 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1635 0