Новини з 1996 року

Депутати вимагають звільнити директора школи №6. Кухарі всі самі звільнилися. Стало відомо чому!

Марина Баніт 02 березня 2018 14:40 2233 0

Сьогодні в міськвиконкомі обговорювали результати проведеної перевірки з приводу ураження дітей зі школи №6 кишковою інфекцією.

Як повідомив передставник департаменту освіти,

"З 15 по 28 лютого було проведено перевірку.

За результатами перевірки встановлено, що порушень термінів зберігання продуктів, маркування обладнання та стану меблів не виявлено.

Але хліб житній та пшеничний зберігалися разом. Не всі каструлі з готовою їжею були прикриті. Одяг кухарів не відповідав саннормам - не прикривав особистого одягу, волосся, були в прикрасах та з манікюром. Сестра медична їх не відсторонила від роботи. Заступник директора, відповідальна за це, послабила контроль за їдальнею. Як висновок - порушення посадових інструкцій директором Шаповал, заступником директора Іриною Катковою, медсестрою та кухарями Чубаровою та Івасюк.

Директору Шаповал Ірині 28 лютого оголошена догана.

Їй було запропоновано притягти до відповідальності працівників: заступника директора Каткову Ірину, сестру медичну Міхно, працівників харчоблоку Чубарову, Івасюк. Осіб притягти до відповідальності, враховуючи ступінь відповідальності, і заборонити щорічну винагороду за сумлінну працю працівникам, яким оголошена догана, та зменшити виплати за престижність праці до мінімального".

Директор Шаповал повідомила, що всі рекомендації виконано, але всі працівники харчоблоку звільнилися зі школи, навіть ті, до кого претензій не було.

Директор звернулася на біржу праці для пошуку нових працівників.

Представник департаменту освіти повідомив, що дійсно є проблема з кухарями, бо зарплата в них мінімальна, а відповідальність велика.

Тож виникло питання: що робити 12 лютого, коли діти вийдуть з карантину? Як варіант - організувати постачання харчування з інших кухонь.

Представник держспоживслужби повідомив, що 15 дітей потрапили з одним діагнозом, який згодом змінено: у 7 дітей - ГРВІ з вторинним ацетономічним синдромом. Харчова токсикоінфекція у 3 дітей, 3 дітей - з клебсієлою невизначеної етиології і 2 дітей - з клебсієлою.

"Клебсієла у всіх різна... Вона умовно патогенна, тобто у всіх є бактерія. Вона сама не виникає, але може бути на фоні якогось іншого збудника, який ми могли не вловити. У той же час за результатами від 20 лютого лабораторних досліджень не було виділено патогенних бактерій. Була в одного працівника та на інвентарі виділена ця ж сама клебсієла. Але ж вона умовно патогенна. Швидкотести показали негативні результати. На жаль, у нас немає змоги перевірити версію вірусної етіології.

Також ми проводили перевірку стану харчоблоку та постачальника. Були незначні порушення. Постачальник везе завжди одні продукти, одним транспортом, з одного складу. Тому постачальника як причину виключили. 

У школі було виявлено багато недоліків, але майже всі приписи директором виконані. Тим не менше були виявлені позитивні змиви з рук та з кухні", - наголосила спеціаліст.

Представник лабораторної служби повідомив, що меню, надане працівниками харчоблоку, та меню, надане постачальником продуктів "Дніпро", різнилося. Батьки й діти повідомляли, що діти їли одне, а кухарі надали меню, в якому цих страв не було. Навіть слова самих працівників харчоблоку різнилися - вони не могли сказати, що готували, і плуталися. Чим отруїлися діти - так і не зрозуміло.

Далі працівники Держспоживслужби почали сперечатися з представниками Лабораторного центру. Вони казали, що не можна підтвердити вину харчоблоку, тому що були діти, які навіть не відвідували харчоблок. Але їм відповідали лаборанти, що такі діти могли контактувати один з одним, але джерелом вважають харчоблок.

Міжвідомчу суперечку припинила Усанова, запитавши, що вони пропонують.

Керівник Держспоживслужби заявила:

- У законі написано, що треба починати перевірку після першого ж випадку скарги, а не пізніше. Реагування мало бути терміново! На майбутнє - виїзд має бути оперативним. Тепер уже важко щось казати точно. 

Натомість керівник лабораторії заперечила:

- Я пропонувала виїхати прямо 15 лютого, але ви змінили на 16 лютого.

Держспоживслужба відповіла, що їм потрібні дозволи згори.

Усанова тоді перервала її і відповіла, що наступного разу не будемо чекати ніяких керівників, а вирушаємо одразу.

Головний медик Кременчука Дмитро Петращук повідомив, що всі діти наразі одужали. Також пояснив, що в кухарів були санітарні книжки старого зразка. Але це не підробка, а недбалість.

Ольга Усанова змоделювала ситуацію так:

- Я так розумію, що в харчоблоку порушувалися правила санітарії, а після цього кілька дітей отруїлися харчами та через контакт.

Денис Терещенко наполягав, що винна директор і її треба звільнити, тому що це другий випадок у неї:

- Усі знають, що дітей у школі отруїли. Але ви прикриваєте один одного. Всі знають, що за правилами має бути одне меню на місто, але насправді в кожному закладі воно своє. Усі знають, що працівники буфету підробляють з малою зарплатою, готуючи бутерброди власного виробництва. Ви дали добу школі, щоб вона змила усі свої гріхи, а потім поїхали брати проби. Потім ви будете один одного звинувачувати та казати, що винні діти, які руки не помили... Скільки разів ми маємо отруїти дітей, щоб навчитися оперативно виїжджати на перевірку? Четверта школа, перша, шоста...

У нас, вочевидь, масове харчове отруєння, в рамках якого мало бути відкрите кримінальне провадження. Батькам мало б бути відшкодоване лікування. А у вас навіть немає зразка харчів - основного матеріалу для розслідування.

Усанова визнала:

- На жаль, присутня повна відсутність координації та перепони з боку Держспоживслужби. 

Наразі розслідування ще триває.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2539 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3003 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3443 0