Новини з 1996 року

Депутатам Кременчуцької міськради все дозволено. Про АТО, лікування зубів, капусту й місцевих радикалів

Олександр Курилов 20 липня 2018 11:55 1443 0

Чергова сесія Кременчуцької міської ради, яка відбудеться наступного місяця, матиме не тільки скандальний ухил - таких речей на цих зібраннях завжди вистачає.

Однак ухил буде скандально-тваринним і такого ще в нашому місті не було.

Бо цього разу не виключено, що розлючені мешканці міста притягнуть на депутатське зібрання справжнього козла з рогами, якому на шию повісять горду табличку з написом «Депутат-шахрай».

До всього тварину заманюватимуть у сесійну залу капустою і в підсумку ефект буде не гірший, ніж коли керівник радикальної партії Ляшко притяг до парламенту України справжню корову.

Це вчорашній захід у парку "Придніпровському", який проводили наші учасники АТО. Військові запасу, які пройшли все пекло війни, протестують проти того, аби вже наші депутати міської ради робили собі статус добровольців, які захищали Україну в зоні антитерористичної операції на Сході.

Сам випадок доволі відомий.

Мова про депутата Кременчуцької міськради від фракції Ляшка Сергія Костромінова, якому спеціальна комісія в Полтавській обласній раді надала спочатку статус добровольця АТО, а буквально вчора це посвідчення, що дає пільги, – анулювала.

Чому анулювала - пояснював представник громадської організації «Добровольці України» Юрій Крамаренко.

Мова про те, що довідка, яку депутат Кременчуцької міської ради подав для встановлення собі статусу, – не дуже справжня. Є питання до печатки й головне – у всіх таких випадках завжди заводяться особисті справи на учасників АТО. А такої в батальйоні «Азов», на що посилається кременчуцький депутат, – немає.

А от що є, так це відомості про перебування депутата Кременчуцької міськради на сході. Він там справді був, брав участь у перевезенні техніки, був три дні в зоні АТО, але, звісно, що не на передовій.

Звідси й протести кременчуцьких добровольців, які пройшли справжнє пекло війни й категорично не погоджуються з тим, аби ситуація з добровольцями нагадувала ту, що нині відбувається з чорнобильцями.

А приклад звідти  – одні були ліквідаторами, але посвідчення учасників ліквідації аваріії на ЧАЕС поробили собі всі, хто хотів. І приблизно так нині відбувається зі статусом учасників АТО-бойових дій.

«Усе розумію, але депутата-радикала Кременчуцької міськради зрозуміти не можу. Ти людина не бідна, кошти в тебе є, але просити на комісії в міськраді 3,5 тисячі гривень для лікування своїх зубів за кошти міського бюджету, ну як так можна чинити депутату?» - запитує в репортерів, що прийшли на захід, військовий Юрій Крамаренко.

І справді, як так можна?

Аби захистити свого колегу-депутата з радикальної фракції Кременчуцької міськради, на зібрання в парку завітав його колега й нинішній заступник начальника УЖКГ Валентин Курченко-Гай.

Його пояснення – довідка депутата Костромінова, за якою він отримав статус добровольця й пільги, – законна. Бо були добровольці й частина з них служили без жодних документів.

І всі ці депутатські аргументи можна зрозуміти, але головне – відповідь на запитання:  чому за триденне перебування в районі АТО, в тилу, кременчуцькому обранцю слід просити для себе посвідчення добровольця – це в голові ніяк не вкладається.

Слід додати про нинішніх депутатів Кременчуцької міської ради і їхні пільги.

Такі в наших обранців є і їх багато. Й початок тут з елементарного – їжі та алкоголю. Тільки депутат Кременчуцької міської ради може зі суттєвою знижкою зустрічати Новий рік в одному з елітних ресторанів нашого міста.

Є приклади й інші – тільки депутати й керівники міськвиконкому можуть вести свій бізнес на хворих у лікарнях і це серйозний бізнес…

Тільки депутат Кременчуцької міськради, який зробить собі посвідчення, зможе ремонтувати зуби за кошти міського бюджету.

І саме це – поставити собі пломби за бюджетні кошти - здається, і є фінішем усіх депутатських мрій.

Тож вітаємо нинішніх депутатів міськради – ваші мрії здійснюються.

Останнє, що хоч трохи додає настрою, – це величезна кількість волонтерів і добровольців у нашому місті. От тільки в самій міській раді з цим гірше. Доброволець тут був лише один. Це Олег Говорушко, який був депутатом, сам добровільно пішов у Збройні Сили. Але все це було в міській раді минулого скликання.  

          

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2615 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3076 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3518 0