Новини з 1996 року

День Дніпра: кременчужан закликають долучитися до прибирання річки

Іона Харченко 05 липня 2019 16:30 427 0

Кожного року у першу суботу липня відзначається Міжнародний День Дніпра, який був започаткований більше 10 років тому.

Уже стало доброю традицією проводити в дні святкування природоохоронні акції на берегах Дніпра. Цього року святкування Міжнародного Дня Дніпра припадає на 6 липня.

В Україні проведення природоохоронної акції – Міжнародного Дня Дніпра – вже стало доброю традицією. Участь у ньому беруть представники місцевої влади, численні громадські організації, небайдужі громадяни.

Проблеми пов’язані з охороною річки Дніпро, неможливо вирішити без активної участі населення.

У Кременчуці заплановані заходи з благоустрою прибережних територій і ліквідації стихійних звалищ сміття на островах та берегах річки Дніпро й облаштування місць відпочинку населення. Подібні заходи проведуть у Київській, Черкаській, Дніпропетровській Запоріжській областях.

Запрошуємо всіх взяти участь у заходах з благоустрою прибережних територій, очищення їх від сміття, ліквідації стихійних звалищ на берегах річки Дніпро та островах Зелений, Шаламай, Динька – місцях масового відпочинку населення.

Під час відпочинку на островах дотримуйтесь вимог охоронного режиму на території Регіонально-ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні»:

- прибирайте за собою сміття;

- не знищуйте рослини;

- гасіть після себе розпалене багаття.

Не застосовуйте миючі засоби, які містять поверхнево-активних речовини (ПАР) та забруднюють водойми. 90% пральних та миючих засобів виготовлені на основі фосфатів, хлору, цеолітів, аніонних ПАР (поверхнево-активних речовин), продуктів нафтопереробки та їхнє широке застосування призводить до забруднення довкілля.

Водні ресурси є одними з найвразливіших, забезпечення водою потреб людства стає досить проблемним із перспективою подальшого погіршення їх стану. Враховуючи те, що 70% потреб України у питній воді задовольняється за рахунок Дніпровського водозбірного басейну, ліквідація надходження забруднень до річки Дніпро, охорона та відновлення якості його вод та екосиcтем має бути постійним пріоритетом держави. Жоден пересічний громадянин України не може бути байдужим до цієї ситуації. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 464 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 849 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 802 0