Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Чому надмірне споживання морепродуктів шкідливе для здоров'я

pplus 24 червня 2021 08:30 220 0

Надмірне споживання їжі, багатої йодом, може негативно вплинути на здоров'я. Надлишок йоду в організмі перетворює його на токсичну речовину, яка може стати причиною розвитку серйозних хвороб.

Найбільше йоду можна знайти в морепродуктах і молочних продуктах. Без цього мінералу не зможе нормально функціонувати щитоподібна залоза, яка впливає на обмін речовин в організмі. Однак занадто велика кількість йоду робить його токсичним.

Щодня доросла людина повинна отримувати приблизно 150 мкг йоду. Але якщо споживати його більше встановленої норми, то в людей, які страждають захворюваннями щитоподібної залози, може розвинутися зоб — шишка, яка з'являється в передній частині шиї. Розмір зоба в кожної людини може досягати різних розмірів, але в найбільш важких випадках можуть виникати досить небезпечні симптоми.

При надлишку йоду людина може постійно кашляти, відчувати здавленість у горлі, хрипко говорити. Крім цього, можуть виникати труднощі з ковтанням і диханням і дивними звуками при вдиху й видиху. Крім інших симптомів, надлишок йоду викликає печіння в роті, горлі й шлунку, а також підвищення температури, біль у шлунку, нудоту і блювоту, діарею. У крайніх випадках передозування йоду може призвести до слабкого пульсу, людина може впасти в кому.

Мінерал починає накопичуватися з надлишком в організмі людини переважно через споживання харчових продуктів, багатих йодом. Ризик негативного впливу високого рівня йоду на організм, значно вищий у людей із захворюваннями щитоподібної залози, літніх людей, новонароджених у віці до чотирьох тижнів. Водночас це зовсім не означає, що людина повинна обмежувати споживання йоду. Його недолік може призвести до гіпотиреозу, іншими словами - зниженої активності щитоподібної залози.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 840 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1528 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1529 0