Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Чи відмінять все ж таки ЗНО: петиція на сайті Кабінету Міністрів України

Людмила Скачко 21 вересня 2019 10:30 3745 0

На сайті Кабміну України нещодавно з’явилася петиція щодо відміни ЗНО в школах, коледжах, технікумах та ПТУ.

Автор цієї петиції пояснив таку вимогу тим, що:

- ми вважаємо, що ЗНО шкодить здоров'ю та психіці школярів та студентів. Діти перестають займатися спортом та іншою позакласною діяльністю, бо вони знають, якщо не здадуть іспит, вони-НІХТО.( Жорстоко, але саме це лунає звідусіль)

- через хвилювання, учні не можуть показати справжні знання, здобуті за роки тяжкої розумової праці.

- студентам коледжів, технікумів, ПТУ вистачає навантаження професійними предметами. Ви хочете країну спеціалістів своєї справи, а самі навантажуєте шкільними предметами, які навряд чи знадобляться Їм, на такому рівні, в майбутньому.

- якщо зовнішнє незалежне оцінювання обов’язкове, нехай його також здають держслужбовці, депутати ВР України(у яких є вища освіта) та інші, у кого нема сертифіката про здачу ЗНО. Це буде справедливо, вони ж такі самі громадяни України.

Наразі ж петицію підписали більше 7 тисяч українців, для того, щоб петиція потрапила на розгляд до Кабміну а потім і можливо до президента потрібно набрати аж 25 тисяч підписів громадян, для цього залишилося вже трохи менше трьох місяців.

Але ж чому автор цієї петиції не врахував і вищі навчальні заклади, адже як у цьому так і наступних роках ЗНО для вступу на магістратуру будуть складати також студенти інститутів та університетів.  

Звичайно хтось "за" відміну ЗНО, але є такі громадяни, які "проти" цього. 

"Не бачу сенсу відміняти ЗНО, краще нехай зроблять його простішим, адже іноді деякі завдання навіть не відповідають шкільній програмі, яку б теж можна було спростити", - говорить кременчужанин Олег.

Взагалі, проблема з освітою в Україні - це одна із актуальних тем нашого часу і поки що вона нікуди не поділася. Чиновники обіцяють дуже багато, але ж нічого для цього не роблять. Школярі та студенти 5 днів на тиждень ходять на навчання і сидять у класах та аудиторіях ледь не більшу частину дня. 9-11 класів школярі змушені ледь не кожного дня носити до школи дуже важкі портфелі і цим самим ще з малку у дітей виникають проблеми зі спиною. Студентам тут пощастило, на пари потрібно носити хіба що зошити і ручку.

Та справа не лише у важких портфелях, так, в кожній школі обіцяли зробити комп’ютерну систему навчання, але чому наразі таке є далеко не у всіх, деякі батьки були змушені самі купувати планшети, аби дитина змогла навчатися, але ж хтось не може собі цього дозволити. Навіть якщо так, то в деяких країнах не відмовилися від посібників і книжок, дітям просто видають їх по два комплекти і встановлюють у школах спеціальні шафи, аби один віднести додому, а інший залишити в школі, адже так зручно і точно тоді школяр не скаже, що забув книжку вдома, вона завжди буде поряд. 

І взагалі, дуже багато школярів і студентів також скаржаться на освітню програму, в школі вона можливо хоч трохи і змінюється та не завжди в кращий бік, а от в інших вишах, студенти змушені вчити одне й те ж саме протягом декількох років.

Коли ж у нас до такого дійдуть і скільки ще будуть економити на освіті - незрозуміло. 

Але з іншого боку, саме ЗНО дає дітям шанс на майбутнє, адже не у кожної родини є можливість с такою низькою заробітною платою оплачувати своїм дітям навчання, тому в цьому випадку це навіть найкраще. ЗНО все ж таки дає змогу таким дітям вступити на державну форму навчання. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 12 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 931 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1637 0