Новини з 1996 року

Чи буде монетизація субсидій у 2018 році? Як почати економити?

Марина Баніт 23 січня 2018 12:00 1244 0

Восени минулого року одержувачам житлово-комунальних субсидій, які дбайливо витрачали енергоресурси, вперше виплатили за економію "живі" гроші. За даними Кабінету Міністрів, з 7,4 млн родин, які отримували субсидії 2017 року, близько півтора мільйонам перерахували на їхні банківські картки гроші за зекономлений газ і електроенергію. Виплати становили понад 700 грн.

У листопаді 2017 року було ухвалено новий закон про житлово-комунальні послуги, з'явилися чутки про те, що тепер виплата грошей населенню припиниться. Новий закон передбачає з 2018 року монетизацію субсидій компаніям–постачальникам житлово-комунальних послуг, а про кінцевих споживачів не йдеться.

Сайт "Сегодня" звернувся за роз'ясненням до генерального директора Департаменту сім'ї та соціальної підтримки Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченка.

Він пояснив, що у 2018 році виплати населенню зекономлених коштів за житлово-комунальні послуги триватимуть. У постанові Кабінету Міністрів це прописано як постійний процес.

За підсумками опалювального періоду 2017-2018 років буде проведена процедура перерахунку призначених субсидій з урахуванням того, хто що заощадив. І громадянам, які мають економію – до еквівалента вартості 100 кубів газу і 150 кВт електроенергії, – компенсація буде виплачена готівкою.

Це заходи, якими ми хочемо стимулювати населення до енергоефективної поведінки.

"Зимова" субсидія призначається до 30 квітня включно. У травні підприємства–надавачі послуг повинні протягом місяця провести розрахунки і визначити, хто скільки заощадив. Потім уже влітку цю інформацію вони передають до управління соцзахисту. Тому виплати проходитимуть уже у вересні-жовтні.

 Ті, хто подавав заяви минулого року й надавав свої банківські реквізити, не повинні подавати документи заново. Вони зможуть отримати виплати автоматично. А ті, хто раніше не отримував субсидії або ще не писав заяву, не надавав нам банківські реквізити, повинні будуть звернутися до управління соцзахисту і написати заяву. Це потрібно зробити до 1 вересня. Тоді у вересні-жовтні вони зможуть отримати виплати.

 Пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу в нас були монетизовані ще 7-8 років тому, і люди постійно отримують гроші за них. Також з минулого року монетизовані виплати на житло учасникам АТО. Якщо раніше держава брала на себе функцію забезпечення житлом і потім іноді виникали питання щодо якості житла, місця розташування, то на сьогодні людині просто дають гроші, і вона вже самостійно підбирає собі житло, яке їй потрібне.

Як почати економити?

Директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма вважає, що монетизація субсидій стимулюватиме домогосподарства більш активно проводити заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності своїх будинків:

- У будинках радянських часів економія на опаленні може становити до 60% після проведення заходів з енергоефективності. Профінансувати такі заходи допоможуть кредити держбанків, гранти від Фонду енергоефективності, муніципальні програми на кшталт 70/30, які діють у низці міст України, а також Енергосервіс.

Енергосервіс дозволяє залучити інвестора в особі ЕСКО-компаній, які не тільки профінансують комплексні енергоефективні заходи на рівні всього багатоквартирного будинку, а й виконають їх під ключ.

Крім того, попит на послуги з енергоефективності дозволить створювати нові робочі місця в цій сфері. Очікується великий попит на послугу енергоаудиту. Багато підприємств середнього і малого бізнесу зможуть виступати як підрядники за проектами модернізації систем опалення та комплексного утеплення будівель. Зараз для них відкриваються нові можливості.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 640 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 837 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1197 0