Новини з 1996 року

Будуть рабами на заводах. У Кременчуці хочуть ввести часткове кріпацтво для випускників місцевих ПТУ

Олександр Курилов 24 червня 2016 13:03 1264 0

Депутати Кременчуцької міської ради пропонують рішенням сесії затвердити офіційний термін часу відпрацювання на промислових підприємствах міста для випускників місцевих ПТУ.

Обгрунтування такого кроку – у навчання ПТУшників держава вкладає кошти, але нерозумні вже колишні студенти йти на роботу до старих верстатів на кременчуцьких заводах – не поспішають.

Відповідну ініціативу, яка з самого початку є протизаконною, оприлюднив депутат з ПАТ «КВБЗ» й керівник бюджетної комісії міськради Олександр Плескун.

Єдине, що з цього приводу самим ініціатором поки що не визначено, як довго молодим токарям і слюсарям доведеться відпрацьовувати за отримані знання.

Але, вочевидь, мінімальний термін рабства в цьому випадку – три роки.

Цікаво, що першими проти такого рішення повстали самі директори професійно-технічних училищ і фахівці міського управління освіти.

І головне тут – завдяки трудовій міграції, коли випускники наших училищ після завершення навчання й недовгої практики (інколи й без неї взагалі) тікають за кордон, де за ту ж роботу вони отримують утричі більшу зарплату.

Натомість на їхнє місце приходять нові випускники й такий рух кадрів з Кременчука в країни ЄС дає можливість звітувати тому ж Миколі Несену (директору ВПТУ №7) про 90-відсоткове працевлаштування своїх випускників.

Про що слід сказати – будь-яке обмеження наших депутатів і введення ними трудового рабства у Кременчуці буде незаконним.

Єдине рішення з цього приводу – не введення заводських кріпаків, як це пропонує представник вагонобудівного заводу, але мотивація випускників, у тім числі й випускників ПТУ, аби вони на другий день не тікали з дипломами хто в Польщу, а хто в Чехію.

Однак це вже парафія власників наших заводів - того ж Володимира Приходька, Миколи Данилейка та інших.

Про що слід додати – сама ідея депутата Кременчуцької міськради Плескуна є цікавою. Однак є доповнення у вигляді запитання. Воно ж таке: чому депутати у реалізації своїх намірів зробити кріпаками місцевих молодих робітників говорять тільки про навчання у ПТУ?

До ПТУ ж дитина теж вчилася у школі, а перед тим – відвідувала дитячий садок. Відповідно й термін рабства у нашому місті можна зробити більшим – уже не 3 роки, а 15. А ще можна своїм спеціалістам платити за роботу по буханці хліба в день. Ще можна брати кошти з робітників за прихід на роботу. І таких варіантів – безліч.

 

Теги: Працевлаштування у Кременчуці

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2615 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3076 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3518 0