Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Благодійні внески у школах. Чи обов'язково їх платити?

Людмила Скачко 26 червня 2019 10:15 365 0

"Ніхто не має права вимагати платити благодійні внески в навчальних закладах. Тим більше за вступ", - сказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Як відомо, в українських школах є певні правила щодо переведення учнів у наступні класи.

"Наприклад, якщо йдеться про звичайну школу, то вступ до 10 класу здійснюється на основі переведення з основної школи в старшу. Якщо ж це класи з поглибленим вивченням предметів, то в цьому випадку ми допускаємо конкурс", - зазначила міністр.

Однак Гриневич наголосила: конкурс повинен мати прозорі правила. Йдеться про тести або ж інші правила, але вони мають бути однаковими для всіх. Міністр освіти підкреслила: якщо благодійні внески вимагають, то вони перестають бути благодійними.

"Якщо хтось вимагає кошти, батьки повинні звернутися до управління освіти. Також вони можуть звернутися до Міністерства освіти і науки. І якщо буде написана заява про порушення прав, туди буде спрямована державна служба якості освіти і будемо розбиратися", - додала Гриневич.

Як повідомлялось, у Києві для забезпечення норм Нової української школи на одного учня в середньому передбачено 7 000 гривень, а загалом у столиці на її впровадження виділили у вісім разів більше коштів, ніж це передбачають нормативи.

Крім того, з червня поточного року по всій Україні почали роботу освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна", яка триватиме до 27 вересня 2019 року. Через такі центри жителі тимчасово окупованих територій можуть вступити в українські виші та профтехи за спрощеною процедурою - без ЗНО, українського паспорта та атестата.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 869 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1562 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1557 0