Новини з 1996 року

Без інвестицій та ринків збуту, але на бюджеті. Кременчуцькі підприємства та результати 2017-го

Олександр Курилов 12 січня 2018 11:10 886 0

Більшість промислових підприємств Кременчука у 2017 році працювали виключно за рахунок бюджетних замовлень і без виробництва нової продукції, яку можна було б продати покупцям у тому ж ЄС чи Молдові або Білорусі.

Натомість ті промислові підприємства, які замовлень з бюджету не отримували, дихають на рівні кризових 2016-2017-х років.  

Єдиний виняток – наші небагаточисельні експортери, й мова тут аж про один завод, робота якого залежить від попиту в країнах Європи.

З решти ж виробників нашого міста – ніяких позитивних новин немає.

Це висновки  з оприлюдненої нашим міськвиконкомом інформації про роботу промислових підприємств міста у 2017-му році.

А інформація така.

Добре тим, хто на бюджетних замовленнях

У Кременчуці є Крюківський вагонобудівний завод, де рік завершено зі зростанням виробництва на 27,7 відсотка.

Відсотки ж ці забезпечені замовленнями з Укрзалізниці й мова тут про виробництво 51-го пасажирського вагона, що є рекордом для підприємства.

Одночасно на заводі виготовили 2013 вантажних вагонів.

У підсумку – зростання досить велике, яке, однак, говорить, що далі без пошуку іноземних покупців збільшити виробництво вантажних вагонів не вийде.

Натомість уже у 2018 році пасажирських вагонів та вагонів метро на ПАТ «КВБЗ» виготовлять ще більше.

Такі плани в Укрзалізниці, а єдина проблема в цій справі – кременчуцькі робітники, які б це замовлення робили.

Натомість для сусідів вагонобудівників через паркан – Кременчуцького сталеливарного заводу, які відпрацювали 2017 рік після довгої перерви, нічого не зміниться.

Цей завод, де виготовляють рами та балки для вантажних вагонів, і далі працюватиме в одну зміну на зменшених потужностях і обмеженим колективом.

А робота його залежатиме від замовлень Укрзалізниці та кредитів Європейського банку реконструкції та розвитку, але аж ніяк не від нових ринків збуту, які для кременчуцьких сталеварів, здається, втрачені назавжди.  

50 асфальтозмішувальних установок, які виготовлені вже на ПАТ «Кредмаш» минулого року, – це теж кременчуцьке досягнення й за тим, що повідомляється, – мова про зростання обсягів виробництва на 60 відсотків у порівнянні з минулим роком.

Це обумовлено тим, що наступного року в Україні починається найбільш масштабна програма ремонту доріг.

А для його проведення потрібна асфальтна суміш, яка на установках ПАТ «Кредмаш» і виробляється.

Гірше, що наступного року адміністрація ПАТ «Кредмаш» не гарантує таких же обсягів виробництва. А що буде нового в лінійці виробництва, що компенсуватиме зменшення кількості виготовлених  асфальтозмішувальних установок, – не відомо.

Однак відомо, що вслід за проголошеною програмою будівництва автомобільних доріг в Україні найкраще працюватимуть наші кар’єри, які й сьогодні працюють непогано та показують зростання виробництва від 12 до 50 відсотків.

Гірше тим, хто «плаває» на ринку наодинці

В оприлюднених результатах роботи ПАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю», який забезпечує своїм технічним вуглецем шинні заводи Європи, - суцільні покращення. І мова тут про 7 відсотків зростання, що пов’язано з розвитком світового, але не кременчуцького автобудування.

Бо з автомобілями та запчастинами для них у нашому місті – не надто добре.

Є колісний завод, який втримався на минулорічних кризових показниках, і є ПАТ «АвтоКрАЗ», де результати виробництва взагалі не оприлюднюються, однак найбільшим своїм успіхом називають перемогу в тендері «Укргазовидобування», куди поставили 200 вантажівок.

Про нехороші новини

Останнє, що оприлюднюється міськвиконкомом, – це робота нашої харчової промисловості. Й мова тут про два підприємства, що стали працювати краще, – «Кременчуцький хлібозавод» та кондитерську фабрику й одне, що знижує обсяги промисловості через проблеми зі збутом та конкурентами.

Це Кременчуцький молокозавод, який програє виробникам не тільки Полтавщини, але й сусіднього Світловодська теж.

Останнє й теж показове – це зниження обсягів виробництва на ПАТ «Кремтекс», де взагалі працюють на давальницькій сировині для країн Європи й місцевого ринку.

І така тенденція – погана. Зокрема, для наших жінок, зарплата яких і так традиційно менша, ніж у чоловіків.

Останнє, й це теж не дуже добра тенденція, – це підприємства, які результати своєї роботи не оприлюднюють.

Мова про ПАТ «Укртатнафта», ПАТ «Кременчукм'ясо» та ще з десяток великих виробників.

А висновок тут один – ми всі мовчимо про результати своєї роботи, коли сказати нічого, й адміністрація підприємств у цьому мовчанні – не виняток.   

Фото - Кременчук із супутника

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2615 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3076 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3518 0