Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Без БПП, без Ляшка, але з Ульяновими. Як депутати міськради грають у нові вибори з мером Малецьким

Олександр Курилов 13 грудня 2019 15:45 704 0

У Кременчуцькій міськраді наступного скликання, вже після виборів до місцевих рад, які заплановані на останню неділю жовтня 2020 року, вже не буде депутата міськради від БПП адвоката Руслана Ульянова й так само не буде депутата від Радикальної партії Ляшка - Дмитра Кавунника.

Натомість на їх місце прийде новий депутат від партії «Слуга народу» - адвокат-радник мера Руслан Ульянов і новий представник партії «Поруч» міського голови  Малецького Дмитро Кавунник.

Хоча все може бути й навпаки – Дмитро Кавунник виступатиме з передвиборчою агітацією від слуг народу, а адвокат Ульянов влізе в ряди партії мера Малецького «Поруч» і потіснить там студентів, які за всі ці роки ніяк себе не проявили.

І це сесія Кременчуцької міської ради вчора, коли більшість депутатів міськради підтримали нашого очільника  Віталія Малецького в його намірах друкувати нову газету «Кременчуцькі новини» з агітацією за себе.

Проти такого марнотратства виступили журналісти, бо для таких речей є незалежні від влади ЗМІ. Проти такого розкидання грошей виступили активісти – викидати з міського бюджету 9,3 мільйона гривень на друк газети мера – це бенкет під час чуми.  

Але все було  марно. Той же адвокат Ульянов, якого ЗМІ за ці роки допекли за використання депутатського звання у власних інтересах, останніми словами під час сесії міськради обзивав журналістів, а інші його колеги тупо тиснули на кнопку «за».

І ніхто з них не став пояснювати, звідки така одностайність і чому.

Однак усе просто, й для того, щоб зрозуміти, наскільки просто, – відкриваємо інтернет і читаємо про місцеві вибори.

І перший заголовок, який бачимо, - «У Верховній Раді планують проведення виборів до органів місцевого самоврядування на жовтень 2020 року».

Наступним, що повідомляється  з цієї теми, – це відповідь на запитання: а якими саме будуть ці вибори?

Це цікаво, бо 5 років тому місцеві вибори відбувалися за пропорційною системою – виборці голосували за кандидатів у партії й у виборчому законі  не було конкретної  прив’язки до виборчого округу.

І саме через це немала кількість  виборчих округів Кременчука взагалі залишилися без свого депутата. Але це було, однак більше так не буде.

Виборче законодавство змінюється. Головна умова змін – тепер депутатів міськради теж висуватимуть партії, але підрахунок не залежатиме від того, як багато кременчужан проголосують за той чи інший партійний проєкт.

Тепер усе буде простіше – буде прив’язка кандидатів у депутати до конкретного виборчого округу й саме в цьому окрузі визначатиметься прізвище переможця.

Далі ж – як будуть перемагати кандидати на наступних виборах до міської ради.

А перемогти вони можуть тільки одним – дитячими майданчиками та лавочками. Це зовнішній бік медалі.

І є внутрішній бік цієї справи – це купівля голосів виборців гречкою, цукром, печеньками… що в історії Кременчука вже було й буде знову.

І зрозуміло, що в цій ситуації нинішні депутати міськради мають переваги.

Вчора вони підтримали грошима з бюджету  мера Малецького, бо йому теж потрібна агітація за себе й платити кошти за нього нардеп Шаповалов не буде.

Тож меру й подарували 9,3 мільйона гривень із бюджету на його газету.

А завтра мер Малецький підтримає тих, хто підтримав його, і поставить за кошти міського бюджету в окремих виборчих округах ще по одному дитячому майданчику чи лавки під під’їздами.

І зрозуміло, чому так, бо ще жоден із депутатів міської ради за свої кошти  дитячий майданчик не поставив, бо на все це є міський бюджет.

А доступ до бюджету надає перевагу на наступних виборах, на яких ми знову побачимо знайомі обличчя, як і знайомі величезні тарифи й такі ж ями на наших дорогах.

Але це вже інша історія, а поки що мова про пояснення, чому депутати підтримали мера з його газетою? От саме тому й підтримали, бо від мера вони тепер очікують такий же подарунок, який має спрацювати на виборах до Кременчуцької міськради.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 838 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1527 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1527 0