Новини з 1996 року

Більше тисячі лікарів Полтавщини пройшли навчання за європейськими стандартами. ФОТО

Іона Харченко 11 лютого 2019 11:20 498 0

Понад 1200 медиків Полтавщини пройшли тренінги на базі центрального навчально-тренінгового центру Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського. Міжнародні експерти вчили українських терапевтів, сімейних лікарів, лікарів реанімаційних відділень надавати медичну допомогу пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями за європейськими стандартами. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.

За допомогою спеціальних манекенів, що здатні імітувати серцебиття, дихання, розширення/звуження зіниць і навіть говорити, лікарі Полтавської області закріплювали сучасні навики  надання першої медичної допомоги, серцево-легеневої реанімації, алгоритми дій під час гострих серцево-судинних катастроф (інфаркту, інсульту).

У травні минулого року відкрився цей навчальний центр. З того часу тут провели 120 тренінгів та 8 лекцій, які стосуються профілактики та лікування хвороб системи кровообігу, порятунку пацієнтів у екстрених станах, спричинених хворобами серця та судин.

«Інші пілотні області України також мають тренінгові центри, але в них більшу увагу приділяють теоретичній частині, а в нашому центрі – практичній. Маємо тренажер, якого більше ніде немає в нашій країні. На ньому лікарі тренуються правильно робити ін’єкції та встановлювати внутрішньовенні катетери», – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

У теоретичній частині медики проходили модулі з гіпертензивної кризи, серцевої астми, гострого коронарного синдрому та загалом отримали найбільш актуальні знання з профілактики та лікування  хвороб системи кровообігу.

«План та різноманітна тематика тренінгів, розроблених у навчально-тренінговому центрі, захоплюють навіть досвідчених фахівців та науковців, які виявляють бажання теж підвищити свій професійний рівень на сучасних тренажерах», – ділиться враженнями головний лікар ПОКЛ Григорій Оксак.

Усі медпрацівники після закінчення тренінгів отримали сертифікати. Крім того, деякі з медиків тепер проводять навчання у міжрайонних тренінгових центрах.

На Полтавщині функціонують 6 таких центрів: у Полтаві, Кременчуці, Гадячі, Миргороді та Полтавському районі. Також працюють 26 тренінгових класів у Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях та інших центрах первинної медико-санітарної допомоги по всій області.

Тренінговий центр для лікарів Полтавщини на базі лікарні імені М.В. Скліфосовського створили за підтримки спільного проекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей» у Полтавській області.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 466 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 851 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 804 0