Новини з 1996 року

Автор славнозвісного вірша "Реквієм" Дмитро Лазуткін приїде до Кременчука

Едера Бедьо 25 листопад 2015 15:38 842 0

Наступної середи, 2 грудня, до Кременчука приїде відомий письменник і журналіст Дмитро Лазуткін. Митець буде презентувати свою нову збірку віршів - "Червона книга". 

Захід пройде у рамках проекту «Мережа», ініціатором якого є Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ. «Це вже третій подібний захід, організований нашою командою, – розповідає куратор «Мережі» Юлія Пелепчук. – Перед тим ми зробили презентації книг «Життя Марії» Сергія Жадана у 33 містах України, а наразі триває тур Андрія Любки з новим романом «Карбід», який охопить майже 30 міст». 

За словами поета, йому завжди цікаво відкривати для себе щось нове. «Це стосується не стільки географії, скільки  людей, які живуть там, де я ніколи не був, – розповідає Дмитро Лазуткін. – А ще мені подобається співставляти емоційні ландшафти, краєвиди і серця, що битимуться поруч з моїм. Як не дивно, протягом літературних мандрівок доводилося бувати в Душанбе і Римі, виступати в Лондоні й Любліні. Але я жодного разу не читав поезії, наприклад, у Кривому Розі, Кременчуці, Кіровограді або Полтаві. До того ж останнім часом багато бував на Сході України, чимало вислухав про те, що за всі роки існування незалежної України наші письменники дуже мало уваги приділяли читачам Донеччини, Луганщини... От думаю, а чи достатньо часто ми виступаємо на рідній Наддніпрянщині? Тому я радий, що цього разу мені вдасться звернути з добре знайомих фестивальних маршрутів і зазирнути в очі людям, заради яких і пишу». 

«Червона книга» – це збірка, у якій більшість віршів була написана протягом останнього року. У кожному з трьох розділів книги – своя емоційна історія. Це схоже на проходження пекельних кіл, під час якого ліричний герой усвідомлює знаки минулого, аби дістатися прозорої поверхні, що відображає сонячні промені. Дмитро Лазуткін тонко відчуває те, про що варто говорити, і вміє знаходити потрібні слова. Його поезії - це переплетіння вражень і передчуттів, гнучких метафор і ясних образів.

У Кременчуці Дмитро Лазуткін зустрінеться з шанувальниками 2 грудня, о 18:00, у Центральній міській бібліотеці. Вхід для студентів вільний, для решти - 20 грн. 

Теги: Життя КременчукаКультура Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2615 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3076 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3518 0