Новини з 1996 року

Алхімія мільйонів від КП "ШРБУ". Комунальники придбали дорожню фрезу з націнкою 14 млн грн

Валерія Макряшина 08 квітня 2019 15:30 1663 0

Слідчі Кременчуцького відділу ГУ НП в Полтавській області розслідують справу про зловживання владою або службовим становищем міським комунальним підприємством "КПС "ШРБУ". 

Згідно з інформацією, оприлюдненою в Єдиному державному реєстрі судових рішень, у минулому році КП закупило машини для цивільного будівництва в ПП "ВКП Альфатекс" за значно вищою вартістю, ніж ринкова. 

З офіційного веб-сайту публічних закупівель "Рrozorro" стало відомо, що 7 березня 2018 року комунальне підприємство "КПС "ШРБУ" оголосило процедуру відкритих торгів із закупівлі спеціальної техніки - 4 машини для цивільного будівництва, очікуваною вартістю закупівлі 47 млн гривень. Загалом КП "КПС "ШРБУ" оголосило про бажання придбати асфальтоукладач, холодну фрезу, коток дорожній самохідий гладковальцевий та коток дорожній самохідний на пневмоколісному ходу.

У конкурсі брали участь два підприємства і в результаті торгів перемогу здобуло кременчуцьке ПП "Виробничо-комерційне підприємство "Альфатекс".

 

 

Уже 22 травня між КП "ШРБУ" та даним підприємством було укладено відповідний договір. Тож до кінця 2018 року комунальне підприємство мало б уже отримати чотири одиниці техніки, заплативши за них 45 млн 620 тис. грн.

 

 

Втім під час досудового розслідування було встановлено, що 26 червня 2018 року ПП "ВКП Альфатекс" придбало в підприємства зі стопроцентним іноземним капіталом "Віртген Україна" холодну фрезу "Wirtgen" модель W 200 за 11 661 473,77 гривень. Таким чином, посадові особи тендерного комітету КП "КПС "ШРБУ", зловживаючи своїм службовим становищем, завищили суму закупівлі приблизно удвічі. Націнка складає близько 14 млн грн.

 

Такі дані були оприлюднені й на порталі публічних фінансів Є-data. Першу частину коштів за техніку "Альфатекс" отримав 26 червня — у день придбання фрези в німецького виробника. Збіг? Комунальне підприємство "КПС "ШРБУ" заплатило 11 млн 800 тис. грн (30% від суми договору) у вигляді попередньої оплати. Останній транш на холодну фрезу надійшов 10 серпня.

Правоохоронці цим питанням зацікавилися і вже 18 січня 2019 року за фактом зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки, було відкрито кримінальне провадження (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). За словами слідчих, до цієї справи причетні посадові особи, які відповідають за проведення тендера. 

Слідство ведеться, але наразі жодній особі не було повідомлено про підозру. За ухвалою суду, на холодну фрезу було накладено арешт, відповідно до якого продавати її заборонено. Якщо правоохоронцям вдасться довести свою справу до кінця та відшукати винуватих, їм загрожуватиме від 3 до 6 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, поєднаний з чималим штрафом - від 8 500 грн до 17 000 грн.

P.S Загалом кременчужан уже не здивувати тим, що наші комунальники твердо налаштовані не допустити зменшення ціни на тендері в результаті конкурентної боротьби, щоб заплатити за рахунок містян якнайбільше грошей найбільш підходящим для комунальників бізнесменам.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2915 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3389 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3837 0