Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

«Тихий убивця»: про страшну загибель подружжя в Кременчуці говорила вся Україна. Чому так сталося?

Валерія Макряшина 20 листопад 2019 09:50 888 0

Трагічна звістка з Кременчука про загибель подружжя від чадного газу облетіла всю Україну. 

Нагадаємо, 12 листопада в приватному будинку по пров. Сорочинському знайшли тіла двох літніх людей. Слідство ще триває, однак, за попередніми даними, мешканці отруїлися чадним газом. Його називають «тихим убивцею», оскільки отруєння настає непомітно – оскид вуглецю (СО) не має ні кольору, ні запаху, ні смаку.

Відеосюжети про цей випадок вийшли на всеукраїнських каналах. Зокрема, на НТН та ICTV.

Кременчуцька трагедія стала останньою крапкою в низці повідомлень про отруєння чадним газом із початку нинішнього опалювального сезону. Лише на Полтавщині протягом останнього місяця в реанімацію потрапили кілька родин, зокрема маленькі діти.

У всіх випадках причиною отруєння стало газове обладнання, а точніше, відсутність угод на його технічне обслуговування, і як наслідок - несправність або неправильне користування. Так трапилося і в нашому місті.

Репортери телепрограм "Надзвичайні новини" та "Свідок" звернулися й до керівництва ПрАТ «Кременчукгаз», щоб знайти пояснення трагічним подіям та застерегти від них людей.

«Відповідальність за технічний стан газових приладів покладена на споживачів», - наголосив у коментарі голова правління ПрАТ «Кременчукгаз».

Фахівцям ПрАТ «Кременчукгаз» дали доступ до місця трагедії наступного дня – 13 листопада.

Наразі є попередня інформація за підсумками обстеження технічного стану газових приладів, встановлених у вказаному вище будинку по пров. Сорочинському.  Як виявилося, споживачі не мали угоди на техобслуговування газового обладнання. У 2018 та 2019 роках не проводили перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

За попередніми даними, під час обстеження виявили порушення експлуатації газового обладнання: газовий котел не був з’єднаний із димоходом димовідвідним патрубком. Димовідвідний патрубок знаходився осторонь від самого котла та мав незадовільний стан, оскільки виготовлений із алюмінієвої гофри. Під час довготривалої експлуатації на ній утворилися наскрізні отвори.

Датчик тяги автоматики безпеки був відключений.

Крім того, димові та вентиляційні канали будинку мають значні внутрішні й зовнішні руйнування, очисні кишені частково забиті продуктами руйнування, місця приєднання димовідвідних патрубків до димових та вентиляційних каналів щільно забиті пилом та павутинням, тому під час перевірки тяга в димових та вентиляційних каналах була відсутня.

У зв’язку з порушеннями в роботі газових приладів із відведенням продуктів згорання в димохід та порушень при експлуатації димових вентиляційних каналів, газові прилади в будинку були опломбовані.

«За попередніми даними, внаслідок порушень експлуатації газового обладнання, відбувалося неповне згорання газової суміші, відповідно спостерігався викид чадного газу в приміщення, - пояснив керівник Департаменту ОГРМ та С ПрАТ «Кременчукгаз» Євген Козлов. – Мешканці будинку стали жертвами невиконання законів – техобслуговування газового обладнання не виконувалося, фахівці не перевіряли його роботу. Ніхто не перевіряв та не чистив вентканали та димоходи. Результатом стала трагедія. Щоб запобігти тяжким наслідкам, люди мусять знати, що слід укладати угоди на техобслуговування газових приладів та щороку перевіряти димовентиляційні канали».

Інженер навчального центру ПрАТ «Кременчукгаз» Світлана Короп каже, що коли людина вдихає чадний газ, вона не помічає, що отруюється.

 

 

Адміністрація ПрАТ "Кременчукгаз" нагадує, що будинки кременчужан знаходяться у стані газової небезпеки.

«Щоб обладнання працювало справно й не було витоків, необхідно проводити технічне обслуговування в установлені терміни. Якщо раніше воно було закладено в тариф і виконувалося безплатно, то з 2016 р. все обладнання повинно обслуговуватися за угодою із власником газового котла, плити чи ін. Він повинен укласти угоду з підприємством, яке має право виконувати такі небезпечні роботи. І в строки, передбачені інструкцією чи техпаспортами, обладнання мусить проходити обслуговування», - йдеться в повідомленні компанії. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 871 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1563 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1559 0