Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Історія, яку потрібно знати. Як з'явилося відділення банку на площі Перемоги в Кременчуці? ФОТО

Валерія Макряшина 05 листопад 2019 15:50 627 0

Про перше відділення державного банку в Кременчуці сайту "okrain.net" розповіла відома дослідниця історії краю Алла Лушакова. Воно відкрилося в 1884 році.

Спочатку відділення знаходилося в найманому будинку Макшеєвої. У 1892 році правління банку звернулося до міської управи з проханням виділити землю для спорудження власного будинку. Протягом 1892-1895 рр. міська влада пропонувала п'ять ділянок у різних районах Кременчука.

Але керуючий хотів побудувати улюблене дітище лише на Соборній площі (площі Перемоги). Втім його прагнення суперечило будівельному законодавству, згідно з яким зводити будь-що поблизу соборного храму заборонялося. 

Проти будівництва банку на площі затіяли багаторічну і, на жаль, безуспішну боротьбу священники Успенського собору.

У керуючого банку виявилися більш вагомі аргументи, про які ми можемо тільки здогадуватися, і в 1896 році приймається остаточне рішення про виділення бажаної ділянки.

 

 

Банк побудували з цегли одного із заводів, власником якого був Щелкунов (село Кривуші). Цегельний завод Щелкунова знаходився на місці дачного масиву (від вул. Жовтневої, Лугової до плавнів).

 

 

У 1900 р. банк урочисто відзначив новосілля. Керуючий здійснив заповітну мрію: побудував ввірену йому установа на престижному місці, але з позицій містобудівників це було помилкою.

 

 

Банківська будівля ні своїм місцем розташування, ні зовнішнім виглядом не тільки не вписувалася в ансамбль будівель початку XIX століття, а й руйнувала його. Яцина Віктор Петрович розповідав, що будівля Держбанку горіла, нібито хтось спеціально підпалив, щоб отримати страховку. У 1905 році її було відновлено.

 

 

Вдруге будівля горіла в 1943 р. (при відступі німецьких фашистів), залишилася тільки цегляна коробка. Відновлено її було в 1945-1947 роках.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 775 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1459 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1469 0