Новини з 1996 року

"Слава Україні" замість "Бажаємо здоров'я". Кабмін змінює військове вітання. Думка громади

Валерія Макряшина 12 лютого 2018 13:06 1316 0

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вирішив звернути увагу на вітання в армії і вже підготував відповідний законопроект. У ньому пропонується закріпити вітання "Слава Україні" та відповідь "Героям слава" замість звичного за довгі роки "Здоров'я бажаємо".

Варто зазначити, що вітання "Слава Україні" - "Героям слава" українських націоналістів стало поширеним під час протестів у Києві в 2013-2014 роках і перейшло до української армії та добровольчих батальйонів з початком війни на Донбасі. Це гасло настільки сподобалося будівничим нового життя, що його чути скрізь:  зі сцен музичних конкурсів, зі спортивних майданчиків, на ювілеях і навіть на шкільних лінійках. За останні кілька років і сам президент Петро Порошенко доволі часто вимовляв таке вітання під час виступів перед військовими в зоні бойових дій.

У пояснювальній записці до документа автори вказали, що їхня мета - "легітимізувати на рівні Збройних сил традиційне привітання "Слава Україні! - Героям слава!".

Єдине, що не вказується у законопроекті, - треба буде при вітанні піднімати вгору праву руку. Якщо цього немає, то вітання вийде дещо кастрованим, кажуть військові.

В свою чергу документ пропонує зберегти вітання "товариш", коли військовослужбовець звертається до міністра оборони і його заступників, які є цивільними особами. Також законопроектом пропонується ввести в розпорядок дня військових годину на національно-патріотичну підготовку.

«Програма Плюс» вирішила дізнатися думку кременчужан з приводу даного законопроекту.  

Варто зазначити, що більшість громадян підтримали привітання й зазначили, що нічого несподіваного і страшного в цих змінах немає. Вже давно в українській армії так вітаються:

«Уже давно слід було це зробити і відійти від радянських часів", - зазначило 60% з опитаних. 

 

 

Проте дехто зазначає, що зміна привітання нічого не змінить.

«Популізм! Не більше, на жаль», - вважають 40% респондентів. На їхню думку, нинішня влада трішки «загралася» у створення подібних законопроектів і замість зміни привітання депутати могли б покращити економіку української армії, допомогти більше сім'ям загиблих бійців тощо. 

«Відволікають народ від дерибану! Усіма способами!» - пише Дмитро Поліщук. 

«Привітання "Слава Україні", звичайно, приживеться, адже його введуть у наказовому порядку. Однак логіки в цьому немає. В інших же країнах немає вітання "Слава Британії" або "Слава Німеччині», - зазначає кременчужанин Олег. 

А як же там? 

У США, згідно з військовим етикетом, віддавати військове вітання можна, тільки якщо обидві руки вільні. Для привітання праву руку з розправленими і зімкнутими пальцями виносять трохи вперед, ніби закриваючи очі від сонця, а долоня повернута в землю. Якщо вітати як належить за етикетом не виходить, то краще утриматися взагалі.

В ізраїльській армії розправлені й зімкнуті пальці правої руки прикладаються до чола. При цьому кінчик середнього пальця правої руки майже торкається кута правої брови. У ЦАХАЛі дозволяється надавати військове вітання з непокритою головою.


Для довідки:

Військове вітання — це вияв взаємної поваги і згуртованості військовослужбовців. Усі військовослужбовці повинні під час зустрічі (обгону) вітати один одного, додержуючись правил, визначених Стройовим статутом Збройних Сил України. Підлеглі та молодші за військовим званням вітаються першими, а за умови рівного становища першим вітається той, хто вважає себе більш вихованим і ввічливим. Військове вітання виконується чітко й бадьоро, з точним дотриманням правил стройового положення та руху.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2615 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3076 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3518 0