Новини з 1996 року

"OPEN SPACE": у Кременчуці відкрився офіс з надання послуг європейського зразка. ФОТО. ВІДЕО

Валерія Макряшина 28 вересня 2018 14:45 2086 0

Це ще один великий крок, аби зробити юстицію ближчою до людей.

Сьогодні, 28 вересня, в приміщенні Кременчуцького ДРАЦСу (вул. Першотравнева, 5) відкрився перший офіс з надання послуг європейського зразка "Open Space". 

З нагоди такої події до нашого міста приїхали заступник міністра юстиції з питань держреєстрації Олена Сукманова, начальник юстиції Києва Станіслав Куценко, начальник Управління державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту державної реєстрації та нотаріату Ірина Дубиківська й заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

 

 

"Ми сьогодні відкриваємо вже 17-ий такий "Open Space", якщо перекласти українською мовою - це "Відкритий простір". Ви бачите електронну чергу, ви бачите абсолютно прозору процедуру.

Давайте згадаємо 10-20 років тому, як ми собі стереотипно уявляли систему РАЦСів - це такі темні коридори, зачинені двері, сидять відвідувачі з цукерками й чекають, чи вийде до них працівниця РАЦСу, чи ні. Сьогодні ми абсолютно відходимо від усіх стереотипів. 

Сьогодні всі процедури, які є в Міністерстві юстиції, ми намагаємося зробити, по-перше, прозорими, по-друге, автоматичними й, по-третє, з мінімально скороченим спілкуванням між людиною і чиновником", - розповіла заступник міністра юстиції з питань держреєстрації Олена Сукманова.

У цьому офісі кременчужани зможуть отримати 14 послуг, серед яких - реєстрація народження дитини, подання документів для реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу чи зміни імені, внесення змін до актових записів цивільного стану, проставлення апостиля, отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян чи копій документів.

Офіс Open Space працює у форматі "єдиного вікна" та "відкритого простору" з використанням електронної черги. Так само на місці можна зробити оплату обраної послуги, тож громадянам не доводиться бігати й шукати банківські установи, а потім знову приходити й займати чергу, щоб показати квитанцію співробітникові реєстраційної установи.

 

 

За словами начальника юстиції Києва Станіслава Куценка, який  був ініціатором  даного проекту, більшість послуг тут надаються усього за кілька хвилин - не треба бігти в банк через півміста й шукати, де можна все оплатити. Це новий формат, бо це швидко, зручно, легко й головне - все можна зробити в одному місці.

"Ключова й принципова річ - це прозорість. Ніяких хабарів і корупції. Це дійсно офіс європейського рівня", - зазначив Станіслав Куценко.

Начальник юстиції Києва також розповів про складнощі, з якими вони зіткнулися при впровадженні "Open Space". 

 

 

Під час заходу послугами "Open Space" скористалася одна кременчужанка. Вона підтвердила, що це дуже швидка процедура - на оформлення документів спеціалісту знадобилося хвилин 5. Також приємністю стала пара молодят - Ангеліна та Ярослав, на зворушливому весіллі яких пощастило побувати гостям із Києва, працівникам Кременчуцького ЦНАПу й міської влади.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 788 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 936 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1291 0