Новини з 1996 року

"Фіолетовий - колір депресії", - екс-головлікар 3-ї лікарні Українець про свій сьогоднішній суд з мерією

Андрій Михайленко 21 лютого 2017 15:16 1722 0

Дану думку медик висловив, натякаючи на "фіолетову" команду мера, котрий його 15 грудня звільнив з посади в порушення закону. Екс-головний лікар Третьої міської лікарні Вадим Українець, якого мерія вже двічі незаконно звільнила із займаної посади, знову оскаржує своє звільнення в судовому порядку.

Слід враховувати перипетії останнього звільнення Українця, коли 15 грудня минулого року мер Малецький в присутності свого радника Руслана Ульянова встиг підписати документи про прийняття медика на роботу та його звільнення через порушення по Третій міськлікарні.

Віце-мер Ольга Усанова, депутат Руслан Ульянов (нині проходить конкурс на посаду судді Верховного Суду України.- Ред.) та заступник начальника міського управління охорони здоров’я Дмитро Петращук проходять по справі свідками.

Автозаводський райсуд Кременчука почав розгляд позову екс-головного лікаря Третьої міськлікарні Вадима Українця.

 

ПЕРЕДІСТОРІЯ

15 грудня Вадим Українець прибув до міського управління охорони здоров’я, де йому зачитали розпорядження мера Малецького, за яким його поновлено на посаді головного лікаря на підставі рішення суду.

Опальний головний лікар, якого відновили на посаді за рішенням суду, у цьому розпорядженні розписується.

А далі самого Вадима Українця просять надати трудову книжку. Трудової книжки немає, тож наступним лунає наказ про оголошення догани ще не головному лікарю, а просто мешканцю Кременчука Українцю.

Причина догани - він не з’явився об 11-55 у міське управління охорони здоров’я, а лише о 12-55.

Зрозуміло, що всі чекають, і третій папір – наказ про звільнення. Саме так чинили у мерії з усіма, кого суд відновив на посаді, але тут двері відчиняються і в кабінет входить мер Малецький.

Тож міський голова Малецький зайшов у кабінет, привітався та сів за стіл підписувати якусь свою резолюцію.

За тридцять секунд мер нашого міста, а тепер уже він сидить першим за столом, свою справу зробив і передав уже відновленому на своїй посаді головному лікарю Третьої міської лікарні з проханням підписати цей папір теж.

А назва паперу – розпорядження міського голови Малецького про нове звільнення Вадима Українця з посади, на якій півхвилини тому його було відновлено, з посади головного лікаря лікарні №3.

Далі ж просто посмішки мера Кременчука до присутніх і вираз обличчя пана Українця, який не очікував удару, але його витримав. Однак сказав, що, звісно, цю справу так не залишить. 

Далі пропонуємо відео з цього приводу (з 13-ї хвилини).

 

 

Власне сьогодні, 21 лютого, з цього приводу відбувся суд за головування судді Діни Андрієць.

 

ЩО БУЛО НА СУДІ


Суд почався зі скандалу.

 

 

Слід вказати, що сьогодні Автозаводський райсуд Кременчука почав розгляд позову екс-головного лікаря Третьої міськлікарні Вадима Українця про скасування наказу та притягнення до дисциплінарної відповідальності, що стало в подальшому причиною для його звільнення.

Суд почався зі скандалу, так як суддя Діна Андрієць не була згодна з тим, що журналісти проводять відеозйомку процесу. Однак Українець не заперечував, а сторона мерії сказала, що як суд вирішить, так і буде.

Після суперечок з журналістами суддя дозволила зйомку.

Далі було заслухано клопотання сторін, у результаті яких було вирішено в якості свідків у справі заслухати віце-мера Ольгу Усанову, заступника начальника міського відділу охорони здоров'я Петращука, начальника юруправління мерії Мірошниченко, юриста Руслана Ульянова і головлікаря Третьої лікарні Віктора Сичова.

Також було вирішено вимагати від телекомпанії «Візит» зйомку того, як за 10 хвилин Вадима Українця поновили на посаді головлікаря, виписали догану і тут же на підставі цього звільнили (дивіться вищевикладене відео. - Ред.).

У ході засідання було вирішено слухати справу без участі третьої сторони - мера Малецького.

Після задоволення клопотання суд перейшов до розгляду справи по суті. Вадим Українець у своєму позові написав, що оскаржує догану, на підставі якої його звільнили.

Як виявилося, догану виписали за те, що він не з'явився в міський відділ охорони здоров'я на той момент, коли його викликали.

Він вважає, що викликати його як громадянина міськздороввідділ не міг. А, за рішенням суду, він на посаду не вступив, поки йому не оголосили про це.

Тому виклик у міський відділ охорони здоров'я він брав як громадянин, а не відновлений у суді на посаду головлікаря.

«З моменту мого відновлення до оголошення догани пройшло до 5 хв. Вони не повідомили мені суть мого проступку, якої шкоди я завдав та інше», - сказано в позові.

Українець також вказав, що звільнений він був з порушенням законів, з ним не проведено розрахунок і не видано трудову книжку, що також порушує закон.

Екс-головлікар стверджує, що влада труїть його, у нього погіршилося здоров'я і він вимагає 300 тис. гривень відшкодування морального збитку від відповідачів.

У суді Українець просить скасувати догану й поновити його на посаді головлікаря, стягнути середній заробіток і 150 тис. гривень моральної шкоди з мерії і 150 тис. гривень з мера Кременчука Віталія Малецького.

Після вивчення позову суд перейшов до розгляду справи. Представники влади виступили проти позову.

Заступник начальника юруправління мерії Неля Пономаренко заявила, що 14 грудня екс-головлікарю оголосили рішення суду про поновлення на роботі, а не було розпорядження мера про поновлення на посаді.

Разом з тим він 14 грудня провів у лікарні нараду, 15 грудня знову прийшов у лікарню і був викликаний у міський відділ охорони здоров'я. Там йому тільки зачитали розпорядження про відновлення на роботі. До цього він не міг проводити наради й керувати.

Сам Українець заявив, що 14 грудня суд поновив його на посаді і він приїхав у лікарню в конференц-зал і там писав заяви про відновлення на роботу.

Він не підписував ніяких наказів або інших документів, у тому числі й фінансових.

Спілкування з працівниками лікарні було, але розгляди не повинні стосуватися лікарів, вони повинні лікувати людей.

15 грудня він був у конференц-залі, де Петращук з Усановою під відеозапис запросили його в міське управління охорони здоров'я.

Виклик був у категоричній формі. Він відповів, що після обіду прийде і прийшов, де йому зачитали розпорядження про відновлення на роботу.

При цьому наказу про поновлення на роботу йому не дали і тут же оголосили догану й звільнили. Наказу про звільнення він теж не бачив. Усе, що відбувається, він вважає фарсом.

В якості свідка до суду також буде викликаний начальник міського відділу охорони здоров'я Максим Середа.

У ході засідання Неля Пономаренко подала судді безліч документів - від контракту на роботу до актів, які послужили прийняттю рішення про винесення догани і потім звільнення. Суд прийняв документи до розгляду.

Сам Українець зазначив, що за результатами роботи аудиту, який проводив підрозділ мерії, в поліції відкрили кримінальне провадження.

У суді оголошено перерву, щоб позивач ознайомився з переданими відповідачами документами.

Засідання перенесли на 3 березня.

 

 

Теги: Політика КременчукаЕкономіка КременчукаПригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 640 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 837 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1197 0