Новини з 1996 року

Кабмін зменшив норми споживання природного газу, які застосовуються для розрахунку пільг

Ксенія Омельченко 07 листопад 2017 16:10 1757 0

Згідно з новим порядком обрахунку житлової субсидії, для домогосподарств, які використовують природний газ чи електроенергію для індивідуального опалення, розмір субсидії на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Таким чином проти минулого року субсидія буде меншою, адже торік опалювальний сезон для власників індивідуального опалення тривав на місяць довше – з 1 жовтня і до кінця квітня. А для тих  одержувачів субсидії, які мають централізоване теплопостачання, опалювальний сезон стартує з дати його офіційного початку за рішенням органу місцевого самоврядування.

Цього опалювального сезону субсидію зменшать і ряд інших нововведень.

По-перше, почали діяти нові, зменшені проти минулорічних соціальні нормативи використання енергоресурсів для потреб опалення. 

Як інформують у прес-службі міськради Кременчука, починаючи з жовтня, в Україні соціальні норми споживання природного газу, які застосовуються для розрахунку пільг і субсидій, було зменшено. А саме:

1.  У разі використання природного газу для індивідуального опалення -  5,0 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі (в межах соціальної норми житла) на місяць в опалювальний період (коригуючий коефіцієнт для 1-2 поверхових будинків – 1,073, для будинків на 3 і більше поверхів – 0,783);

2.  На газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу (було 4,4 куб. м)

3.  На газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу (було 7,1 куб. м);

4.  На газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу (було 14 куб. м.).
 

Читайте також: 2,56 грн., та 3,64 за метр опалення. У Кременчуці назвали перші цифри в квитанціях за оплату тепла
 

По-друге, змінено період врахування доходів. 

Для розрахунку розміру субсидії на опалювальний період 2017-2018 року враховуватимуться доходи громадян за І і ІІ квартали цього року, а на наступний неопалювальний період - за III і IV квартали 2017 року. Раніше враховувалися доходи за попередній рік. І оскільки соціальні стандарти й доходи щоразу зростають, то і субсидія буде зменшуватися.

При розрахунку субсидії вже цього року врахують мінімальну зарплату в 3200 гривень з 1 січня (хоча урядовці торік обіцяли, що на субсидіях вона позначиться лише в опалювальному сезоні 2018-2019 років). А збільшені з 1 жовтня пенсії будуть враховувати при призначенні субсидії вже з квітня-травня 2018 року, в наступному неопалювальному сезоні.  
 

Читайте також: Кременчуцький відділ Пенсійного фонду про перерахунок пенсій. Кому й скільки підвищено. Цифри
 

По-третє, підставою для припинення надання субсидії, на відміну від попереднього опалювального сезону, є прострочена понад два місяці заборгованість за житлово-комунальні послуги, якщо вона перевищує 340 гривень.

Мета змін – змусити людей економити і платити більше. Однак це не означає, що видатки бюджету на забезпечення субсидії зменшаться, адже по завершенні опалювального сезону влада планує переглянути ціну на газ для населення, дорожчатимуть практично всі комунальні послуги.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2916 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3390 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3838 0