У Міському палаці культури привітали захисників України ОНОВЛЮЄТЬСЯ

1 934 0
У Міському палаці культури привітали захисників України ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Вчора, 13 жовтня, у Міському Палаці культури відбувся урочистий вечір, присвячений Дню захисника України. Уже другий рік це свято, встановлене Указом Президента України, вшановується 14 жовтня. Сьогодні це свято увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж усієї багатовікової української історії.Також у цей день відзначаються ще два славетних свята - День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

Першим із Днем захисника України привітав усіх присутніх міський голова Віталій Малецький. Він підкреслив, що наша держава зараз переживає нелегкі часи, українському народові знову довелося взяти в руки зброю, щоб захистити рідну землю від агресора. «Невідомо, чи жив би сьогодні Кременчук під мирним небом, якби не героїзм і мужність учасників антитерористичної операції», - наголосив керівник міста. Він також зазначив, що  це свято об’єднує усі покоління захисників:  ветеранів Другої світової війни,  воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО, військовослужбовців та  майбутніх захисників, а також усіх, хто  захищає суверенність, незалежність та цілісність нашої держави. Керівник міста подякував  усім, хто присвятив своє життя справі служіння Україні та українському народу, хто захищав і захищає нас від видимого і невидимого ворога, бореться з тероризмом, хто відстоює зі зброєю в руках незалежність нашої держави, хто береже мир на нашій землі.

Зі словами вітання з нагоди свята до захисників України і всіх присутніх у залі також звернулися заступник командира  військової частини А-1546, підполковник Андрій Захаржевський, командир батальйону військової частини 3059 Національної Гвардії України, полковник Олександр Аленін, військовий комісар Кременчуцького об’єднаного військового комісаріату, підполковник Роман Сушко.  Разом з міським головою Віталієм Малецьким вони взяли участь у нагородженні захисників України.

Першими отримали нагороди за героїв рідні   кременчужан, що загинули в АТО.  Матері молодшого сержанта Володимира Шаповала  вручили почесну відзнаку – нагрудний знак Полтавської обласної ради  «За Вірність народу України» І ступеня; Подяку Полтавської обласної ради  - батькам Артема Носенка; пам’ятний знак 93-ї Окремої Гвардійської механізованої бригади - родинам загиблих військовослужбовців – Дмитра Шевченка, Юрія Дудки, Олексія Борищака, Антона Кирилова.


Нагороди різних рівнів цього дня також отримали військовослужбовці   військової частини А-1546, Кременчуцького батальйону Національної гвардії України, військової частини 3059, члени Спілки воїнів-інтернаціоналістів та інвалідів, Кременчуцької міської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій, «Об’єднання ветеранів війни та військових конфліктів «Бойове братство», «Об’єднання ветеранів Збройних Сил, інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників локальних конфліктів і миротворчих сил «Гвардія», волонтери Добровільного формування «Волонтери Телеграфа», представники громадської організації  «АТО-МАЙДАН-КРЕМЕНЧУК», учасники відокремленого підрозділу «Всеукраїнської спілки учасників бойових дій  АТО «Побратими України».
Серед нагороджених,  крім учасників  бойових дій, АТО та волонтерів, був  також полковник у відставці, ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій при визволенні України від нацистських загарбників Григорій Лещенко  та голова Кременчуцької секції жінок-фронтовичок вдів військовослужбовців Всеукраїнської Спілки ветеранів війни Лідія Шаткова.


За високі моральні якості, активну громадянську позицію, патріотизм та проявлену турботу пам’ятною медаллю «Волонтер - з Україною в серці» нагороджені як волонтери-кременчужани, так і представники  благодійного фонду "Help Wing" (Республіка Литва) Андриас Бразаускас та Альгис Симониутис.

Після урочистої частини перед гостями свята виступали кращі дитячі колективи. Серед них і ансамбль "Дитячий світ" з піснею "Герої не вмирають".

Потішили захисників України та всіх учасників заходу й вихованці студії "Натхнення" з піснями "Повертайся додому" та "Ми хочемо додому"; джаз-степ-танцклуб "Міленіум" подарував глядачам танець "Дівочі викрутаси". Веселими та енергійними танцями гостей привітали колективи "Супертанці" та "Їхали козаки", незвичайними трюками на велосипеді відзначився виступ народного цирку "Юність". Однак найзворушливішим моментом, за словами військових, стало привітання від маленьких українців. Їхні слова зворушили кожного та викликали щирі посмішки в учасників свята.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация