Як виникла назва нашої країни? Кременчуцькі бібліотекарі пропонують дізнатися

153 0
Як виникла назва нашої країни? Кременчуцькі бібліотекарі пропонують дізнатися

Кременчуцька міська публічна бібліотека опублікувала ще одну книжку в рамках рубрики «#Пізнаємо_Україну_разом». Цього разу йдеться про походження назви нашої країни.

 

«Сьогодні навколо України точиться чимало розмов. Обговорюють вже не тільки політичну чи економічну ситуацію, а й країну загалом. Багато дискусій точиться щодо походження самої назви «УКРАЇНА».

Ще 100 років тому один із дослідників походження імені «Україна» Сергій Шелухін писав: «…немає у світі ані одного національного імені, яке викликало б проти себе стільки ненависті, злоби й нападів та пропаганди, як слов’янська назва території й народу «Україна», «українці». З того часу майже нічого не змінилося. До сьогодні все, що пов’язане з поясненням самоназви українців та їхньої української ідентичності, залишається об’єктом численних ідеологічних маніпуляцій. Переважна більшість спотворень спрямована на вкорінення образу України як чиєїсь окраїни.

Однак, коли була перша згадка цієї назви у ХІІ столітті, ще не існувало ні Росії, ні навіть Московського князівства, ні Речі Посполитої, ні Австрійської імперії. Зате була Київська Русь. То чиєю окраїною ми могли бути?»

 

Про походження назви України, її первинне значення, трансформацію написали у книзі «Україна й українці: ім'я як поле битви».

 

«За допомогою наукових аргументів спростовуються маніпулятивні версії родоводу та смислового наповнення поняття «Україна». З'ясовується природа іншої нашої самоназви – «Русь» та похідних від неї понять: «Росія», «Мала Русь», «малоросійський народ». Показано як Московія привласнила ім'я «Русь» та його грецький відповідник «Росія», видаючи світові за нібито свою природну самоназву.

Читайте, вчіть свою історію, поширюйте!»

 

Нагадаємо, що перша публікація рубрики «#Пізнаємо_Україну_разом» стосувалася вишиванок.

 

Читайте також: Бібліотеки Кременчука в рамках нової рубрики рекомендують мешканцям міста різні книжки. Цього разу - про вишиванки


 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация