У Кременчуці з полиць магазинів зникла сіль. Консервувальний сезон зірвано? Про альтернативи солі та ціни (фоторепортаж)

1 115 0
У Кременчуці з полиць магазинів зникла сіль. Консервувальний сезон зірвано? Про альтернативи солі та ціни (фоторепортаж)

На тлі війни з російськими окупантами, в Україні виник дефіцит солі вітчизняного виробництва. Причина в тому, що найбільший в Україні виробник солі Артемсіль знаходиться в місті Соледар Донецької області, де йдуть запеклі бої.

Підприємство «Артемсіль» зупинилося і хоча деякі запаси (але не вітчизняної солі) є — паніка наше все. У магазинах знову почали масово скуповувати сіль, як колись, гречку. У деяких — солі вже давно немає (наприклад у супермаркеті "АТБ").

Здається сьогодні, з самого рання кременчужани те і роблять, що оббігають чи не всі ринки, магазини та супермаркети Кременчука у пошуках солі і майже всюди чують одну відповідь.

«Солі немає, коли буде — не в курсі !!!», – написали на вході в один із магазинів у нагірній частині міста, аби зайвий раз (а це трапляється подекуди ще й агресивно) не відповідати на одні й ті ж самі запитання.

Сіль, розповідає продавчиня, закінчилася. Сьогодні ж солі не знайти ніде, обурюються покупці на Центральному ринку. Придбати її вирішили, як то кажуть, про запас, коли прочитали про ймовірний дефіцит.

Підприємці ж лише розводять руками. Куди зникла сіль — не знають. Та й, кажуть, критичною ситуація стала в один момент.

Українська сіль зникла і з полиць супермаркетів. Натомість в одному із магазинів популярної в Україні мережі ми знайшли імпортну, морську — з Нідерландів. Майже 66 гривень за 90 грамів. У супермаркеті "А" сіль закінчилася раніше ніж у інших, навіть цінник робітники магазину зняли. Натомість громадяни почали розкуповувати звідси солоні приправи, де сіль є у складі.  Як бачите, тепер із приправками також трохи дефіцит (сподіваємося, тимчасовий): 


У іншому супермаркеті "М" не така складна ситуація, як у попередньому. Тут можна придбати, якщо не кам'яну сіль, то хоча б "Адигейську" — по 39 гривень за 500 грамів. За словами робітника мережі, солі від виробника "Артемсіль" поки не возитимуть. 


У магазинах роздрібної торгівлі можна знайти хіба що цінник на сіль, яка тут була і продавалася по 15 гривень (по акції!!) за 250 грамів. Але тут можна придбати курячу приправу і зовсім недорого — по 37 гривень за велику баночку, якої вистачить на кілька місяців точно (при помірному споживанні, звичайно). Єдиний вихід нормально розпочати консервувальний сезон кременчужанам - це замовити сіль у інтернеті. На одному з сайті з купівлі/продажу можна замовити кілограм солі за 90-100 гривень плюс доставлення, яке також подорожчало (а це ще приблизно 60-80 грн).За словами деяких експертів, єдина проблема, через яку і спорожніли полиці із сіллю в магазинах, це те, що вантажі з Румунії та Польщі затримуються у чергах на кордоні. Мовляв, після закону про нульове розмитнення у пунктах пропуску доводиться стояти по кілька діб (це що стосується імпортної солі). 

Щодо ДП "Артемсіль", то словами в.о. директора Віктора Юрінав, підприємство зупинили ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара. Вузлову станцію підприємства, де відвантажують готову продукцію, регулярно обстрілюють росіяни.

Запас готової продукції з ДП «Артемсіль» встигли вивезти та доставити в торговельні мережі.

На думку очільника підприємства, тепер Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону, адже «Артемсіль» була найбільшим підприємством з видобутку солі у Європі. Сіль експортували в Угорщину, Польщу, Грузію, Молдову, Азербайджан, Румунію.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация