Коли і від чого слід вакцинувати дітей - нагадування від МОЗ

133 0
Коли і від чого слід вакцинувати дітей - нагадування від МОЗ

Інфенкційні захворювання є досить небезпечними, які можуть призвести до розвитку різноманітних ускладнень, інвалідності, а в деяких випадках навіть стати причиною смерті. Щоб захистити свою дитину, не забувайте її вчасно вакцинувати, нагадує МОЗ.

Щеплення в Україні проводяться проти десяти основних інфекційних захворювань:

гепатит B;

туберкульоз;

кір;

паротит;

краснуха;

правець;

дифтерія;

поліомієліт;

кашлюк;

ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція типу b).

Держава закуповує ці вакцини за власні кошти. А тому ви можете вакцинуватися безоплатно у сімейного лікаря чи педіатра, якщо захворювання входить до календаря щеплень. Всі вакцини є якісними, безпечними та ефективними.

Обов'язкові щеплення для дітей включають в себе наступні вакцинації.

Гепатит B

В першу ж добу життя дитина отримує першу дозу щеплення від гепатиту В. Другу дозу дозволено отримати на 2-й місяць після народження. А третю (останню) в піврічному віці.

Туберкульоз

Рекомендовано робити щеплення у період між 3-м та 5-м днем життя.

Щеплення від кору, краснухи, паротиту

Першу дозу дитина отримує на 12-ий день життя. А другу (і останню) аж у 6-річному віці.

Щеплення від дифтерії, правця

Перше щеплення робиться на 2-й місяць після народження. Друге — на 4-му місяці, а третє — на шостому. Четверта доза запланована на 18-й місяць життя, а п’ята — на 6 років. Остання шоста доза робиться в 16 років.

Кашлюк

МОЗ рекомендує для захисту дитини робити 4 дози щеплення від цієї хвороби. Першу на другому місяці після народження, другу — на четвертому, третю — на шостому. Остання четверта робиться у 18 місяців.

Вакцинація від поліомієліту

Потрібно зробити аж шість доз щеплення від поліомієліту, щоб захиститися від цієї хвороби. Перша запланована на другий місяць життя, друга — на четвертий, третя — на шостий місяць. Четверту роблять на 18-му місяці, п’яту — в 6 років. Останню планують на 14 років.

ХІБ-інфекція

Перше щеплення роблять на другому місяці від дня народження. Друге заплановане на 4 місяці, а третє — на 12-місячний вік.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация