Бібліотеки Кременчука в рамках нової рубрики рекомендують мешканцям міста різні книжки. Цього разу - про вишиванки

169 0
Бібліотеки Кременчука в рамках нової рубрики рекомендують мешканцям міста різні книжки. Цього разу - про вишиванки

Кременчуцька міська публічна бібліотека розпочинає нову щотижневу рубрику #Пізнаємо_Україну_разом, в якій буде знайомити кременчужан з книгами про Україну: її історію, видатних людей, про українську мову та сучасну українську літературу.

Перша публікація в циклі присвячена вишиванці – прадавньому оберегу українського народу, символу здоров’я, краси та щасливої долі.

 

«Вишиванки — це окраса українського традиційного одягу. Вишитий одяг носили ще за часів Київської Русі, а згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записах багатьох мандрівників.

Чи знаєте ви, що самим активним популяризатором вишиванки серед української інтелігенції був Іван Франко? Саме він був першим, хто сміливо поєднував вишиту сорочку з діловим піджаком».

 

Перша книга, яку рекомендують прочитати, – «Українське народне вбрання» Зінаїди Васіної.

За словами бібліотекарів, українська художниця й дослідниця українського історичного костюма відтворила автентику українського вбрання представників усіх верств населення, виявила характерні особливості крою костюмів, їхнього оздоблення й декорування. Акцентуючи на розмаїтті, красі й практичності одягу, авторка наголошує на унікальності феномена духовної й матеріальної спадщини на теренах України.

 

«Книга стане невичерпним джерелом пізнання глибини й краси української культури».

 

Наступна книга – «Полтавська народна вишивка» авторства Тетяни Кара-Васильєвої.

 

«В книзі простежується розвиток народної вишивки на прикладі полтавського регіону, де найбільш яскраво проявилися її художні особливості. Аналізуються музейні збірки, мистецтвознавчі, етнографічні джерела, а також наводяться матеріали, зібрані автором в експедиціях. Вишивка розглядається в комплексі з народним одягом, інтер`єром».

 

Лідія Бебешко створила книгу «Українська вишиванка. Мальовничі узори, мотиви, схеми крою».

 

«Альбом-посібник, що стане справжнім подарунком для всіх майстринь! У книзі є все, що необхідно для того, аби самостійно пошити та власними руками вишити красиву українську одежу: детальні схеми узорів для різних деталей сорочок, вказівки щодо вишивання хрестиком, напівхрестиком, швів «назад голка», «стебловий», схеми крою, візерунки та орнаменти з різних регіонів України».


У бібліотеках нашого міста такі книги є, тож мешканці міста можуть збагатити свої знання про українську культуру.


 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация