Місто живе! Бібліотека у центрі Кременчука – про роботу в умовах війни та смаки читачів (фото)

359 0
Місто живе! Бібліотека у центрі Кременчука – про роботу в умовах війни та смаки читачів (фото)

Триває третій місяць повномасштабного російського вторгнення в Україну. Наше місто, попри ракетні удари, продовжує бути безпечним прихистком для громадян, які приїхали з областей, які найбільше постраждали від війни.

Відроджується культурне життя, громадяни повертаються до нормального ритму життя, і любителі книг продовжують збагачувати свою голову знаннями зі світу книг. Завідувачка бібліотеки на вул. Соборній, 11 Інна Хмелик розповіла про те, яким книгам надають перевагу мешканці міста та внутрішньопереміщені особи.

Щодня до бібліотеки приходять приблизно сто людей, деякі з них завітали до бібліотеки вперше. Наприклад, в один із будніх днів минулого тижня нових читачів побільшало на 13, з яких 6 – ВПО. Багато мешканців Харкова, які записалися до списку читачів, вражені інтер’єром та наповненням, мовляв, як для такого маленького міста може бути така шикарна бібліотека.

Завідувачка відділом обслуговування користувачів Інна Хмелик розповіла, що люди більше почали цікавитися історією та художньою літературою, в якій описані історичні події. Також люди віддають перевагу книгам, надрукованим українською мовою, ніж російським аналогам.

 

«Я хочу перечитати Гаррі Поттера, дайте мені першу книжку, «Філософський камінь». Коли дізнався, що україномовний варіант взяли, і залишився російськомовний, то він сказав, що почекає, коли повернуть», - згадує пані Інна.

 

Також беруть літературу, яка підіймає настрій – це книжки Остапа Вишні, Олександра Ковіньки та інших авторів.

Щодо Оруелла, про якого користувачі соцмереж та форумів говорять, що він спрогнозував усі реалії сьогодення, то у бібліотеці розібрали всі його книжки. Як зазначила Інна Хмелик, дарма кажуть, що інтернет забирає читачів – він їх навпаки приводить до бібліотеки.

Російськомовні внутрішньопереміщені особи просили у бібліотекарів підручники, щоб «підтягнути» українську мову.

Наостанок показали два стелажі, заповнені подарунками від кременчужан – це книжки українською мовою. Там є і класична література, і сучасна. Мешканців та гостей міста тепло зустрінуть у бібліотеці та по можливості дадуть ті книжки, які громадяни хочуть почитати. А щоб асортимент бібліотеки був більшим, люди можуть приносити сучасні українські книги – саме їх у бібліотеці не так уже й багато, по одному-двох екземплярах.

Бібліотека на вул. Соборній, 11 працює щодня, крім п’ятниці та суботи. Години роботи - 9:00-17:00.


 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация