Замість дитячого клубу – пошта, вихованців – на вулицю або в занедбані кімнати. Через рішення Малецького Третій Занасип готується до рішучих дій. ФОТОрепортаж

763 0
Замість дитячого клубу – пошта, вихованців – на вулицю або в занедбані кімнати. Через рішення Малецького Третій Занасип готується до рішучих дій. ФОТОрепортаж

Вчора, 20 січня, міський голова Віталій Малецький та його заступниця з питань медицини Ольга Усанова проінспектували дитячі клуби, серед яких – «Прометей» та «Орхідея» на Третьому Занасипу. Через рішення мера про закриття «Прометея» батьки вихованців були готові вчора мітингувати, але градоначальник попросив їх – жодних камер ЗМІ та не більше трьох представників батьків, тобто ніякого мітингу.

Візит та Програма Плюс прийшли до клубу «Прометей» на час, коли мав відбутися мітинг, але Малецький та Усанова зробили по-своєму – прийшли на пів години раніше в «Прометей», оглянули приміщення й пішли в «Орхідею».

Спочатку в «Прометеї», потім в «Орхідеї» позицію мера намагалися змінити троє людей, але в нього є досвід спілкування з людьми, які незадоволенні його бізнес-рішеннями. Бізнес – у тому, що приміщення «Прометея» хоче зайняти або Укрпошта, або Нова Пошта. Щоправда, зовсім поруч, за 200 метрів, уже є відділення Укрпошти. Ймовірно, в «Прометей» хочуть «засунути» Укрпошту, у звільнене від неї приміщення – Нову Пошту. Самі мешканці Третього Занасипу не розуміють, навіщо їм це, адже ще одне відділення поштового зв’язку працюватиме собі в збиток.

І тут питання – що краще чиновникам і меру: приймати рішення, які позитивно вплинуть на їхні кишені, або ростити майбутні покоління в кращих умовах? Відповідь Програма Плюс побачила вчора, з чим і знайомить читачів.

«Прометей» – затребуваний клуб, щодня його відвідують 70-80 дітей. Тут працюють п’ятеро викладачів – у гуртках дизайну, атлетичної гімнастики та футболу. Один з них повідомив, що в грудні всіх працівників ОДЮКів міста зібрав директор Департаменту у справах сімей та дітей Андрій Макаров, який сказав, що потрібно звільнити десять приміщень. Усе відповідно до одного з рішень міської ради – «Про оптимізацію роботи…» Вочевидь, депутати міськради не були в курсі, за що голосують, адже жоден з них не висловився проти затвердження рішення під час минулих сесій.

Уже сьогодні на дверях одного з гуртків «Прометея» висить оголошення про те, що 14 лютого – останній день роботи клубу, тому батькам пропонують записати малечу в «Орхідею». Але там ще до закриття «Прометея» була величезна черга дітей, які хочуть у гуртки.

У клубі «Орхідея» міський голова пропонував «прометеївцям» альтернативу – переселитися в сусідні кімнати з «орхідеївцями» – в ті, де немає ремонту. Вони пусті та занедбані щонайменше три роки, про що каже тренер з акробатики Віталій Горобець. Враховуючи те, що багато хто хоче до «Орхідеї», варто було б відремонтувати приміщення для того, щоб зменшити черги і записати всіх охочих.

Сьогодні під час засідання виконкому Програма Плюс запитала в мера, чи виділять гроші ОДЮК для проведення ремонтів. На що міський голова відповів, що там ремонти проводяться. Керівник отримав завдання завершити ремонт. Нагадаємо, останній день роботи «Прометея» – 14 лютого, і навряд чи до цього часу з жахливих умов зроблять «цукерочку», щоб було не соромно водити туди дітей. Враховуючи досвід тепломодернізації дитсадків, яку досі не можуть завершити.

Сам директор ОДЮК Геннадій Чурін каже, що завершити ремонт у зазначений термін нереально. До того ж приміщення, в які пропонують переселити «Прометей», менші, ніж у самому «Прометеї».

Виходить так, що в одній будівлі хочуть вмістити дітей не лише з «Орхідеї», а й з «Прометея», і навіть тепловий пункт, який там уже знаходиться, – за дерев’яними дверима. А поруч – дірка в стіні, де мала б бути розетка. Зверху, ближче до стелі, – обірвані дроти. Тож про який ремонт сусідніх приміщень йдеться, якщо навіть у «орхідейних» немає можливості все привести до ладу?

Зазначимо, що Об’єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання – комунальний заклад позашкільної освіти. Заняття в кожному з об’єднань безкоштовні, і ОДЮК на Третьому Занасипу працює в угоду 5 000 мешканців мікрорайону. До нього входять і «Прометей», і «Орхідея». Батьки приводять дітей від шести до вісімнадцяти років, щоб знати, що вони знаходяться в безпеці та розвиваються. До того ж «Прометей» знаходиться в зручному місці – навпроти зупинки громадського транспорту. Тобто дитина доїжджає прямо до клубу і батьки можуть не переживати, що з малюком щось станеться.

Сусідство двох клубів у будівлі, де один вхід (відповідно, і вихід) – це не зручно. Якщо клуби поєднають, разом будуть ледь не 200 дітей, хоча в самої лише «Орхідеї» колапс по часу: коли одні діти завершують заняття, другі вже мають їх починати, тому роздягальні заповнені, в приміщеннях – метушня.

Поки журналісти йшли з «Прометея» до «Орхідеї», нарахували три магазини-наливайки, розташовані через дорогу. Замість того, щоб викупити одне з приміщень та перемістити туди пошту, забирають приміщення в дітей.

Останні фото – це кабінет у «Прометеї», де діти займаються рукоділлям. Стан – чудовий, всередині – тепло – всі умови для дітей. Але в міського голови інші плани з цього приводу.

Батьки вихованців ОДЮК готові до рішучих дій – перекривати трасу М-22, яка з’єднує Кременчук і Полтаву.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация