До уваги кременчужан: чи потрібно декларувати «ковідну тисячу»

204 0
До уваги кременчужан: чи потрібно декларувати «ковідну тисячу»

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) пояснило, чи потрібно декларувати «ковідну тисячу». 

Як пояснюють у НАЗК, вказувати тисячу гривень як дохід не потрібно, адже ці кошти не є доходом для цілей декларування.

Громадяни зможуть отримати від держави грошову допомогу в розмірі 1000 грн.

Проте ці кошти вакциновані отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. До того ж у разі, якщо особа не використає їх протягом 4-х місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету.

Оскільки кошти, отримані в рамках програми, будуть надаватися виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не підлягатимуть оподаткуванню, то такі кошти не є доходом. Отже, їх не потрібно буде зазначати в декларації.

Чи потрібно декларувати спеціальний рахунок:

- так, рахунок необхідно зазначити в розділі 12.1. «Банківські та інші фінансові установи, в яких відкрито рахунки суб’єкта декларування або членів його сім’ї»;

- для громадянина, який бажає взяти участь у програмі, буде відкриватись віртуальний рахунок;

- якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій усіх видів), то його потрібно буде декларувати.

“Важливо: відкритий поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги в рамках Програми «єПідтримка» закривається банком (без заяви отримувача допомоги) через 4 місяці з дня зарахування допомоги, незалежно від факту її використання”, – зазначили в НАЗК.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация