Коронавірус чи туберкульоз? У МОЗ пояснили, як не сплутати ці дві серйозні хвороби

192 0
Коронавірус чи туберкульоз? У МОЗ пояснили, як не сплутати ці дві серйозні хвороби

Через пандемію коронавірусу все менше людей почали перевіряти на туберкульоз. Хоча обидві недуги можуть мати тяжкі наслідки для життя та здоров'я людини.

Тим більше, що COVID-19 та туберкульоз мають схожі симптоми. У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, чим вони відрізняються.

Коли з'являються перші симптоми

- Для коронавірусу притаманний гострий перебіг захворювання вже протягом тижня. У середньому він триває приблизно 2 тижні. Тоді як туберкульоз не проявляється швидко: початок захворювання може розтягнутися на кілька тижнів, а інколи – місяців.

- Слабкість. У хворого на туберкульоз може спостерігатись зниження працездатності та загальна втомлюваність. У пацієнтів із COVID-19 усе залежить від тяжкості захворювання.

- Лихоманка. Коронавірус може супроводжуватись вираженою лихоманкою. При легкій формі – температура тіла сягає до 38 градусів, при важкій – понад 38.

- При туберкульозі спостерігається незначне підвищення температури тіла до 37 – 37,2, при важких формах – виражена лихоманка. Для туберкульозу також характерна підвищена пітливість уночі та зниження маси тіла без "визначеної" причини. При COVID-19 ці прояви не яскраво виражені.

Схожі симптоми

Серед симптомів, які характерні для COVID-19, також є:

- головний біль;

- нежить;

- закладеність носа;

- спотворення смаку та/чи запаху або повна втрата їх сприйняття;

- біль у горлі та м'язах.

Водночас "задишка" є симптомом обох захворювань, проте може мати різні особливості, наголосили у відомстві.

При туберкульозі вона може з'являтися під час фізичного навантаження. Також задишка може спостерігатись при важких поширених формах туберкульозу, коли легеневі тканини сильно уражені. Для COVID-19 вона характерна не лише при легкій формі перебігу, але й може з'являтися при середній та важкій. Також при важкій формі коронавірусу може траплятися відхаркування кров'ю. У випадку туберкульозу цей симптом спостерігається при важких поширених формах.

Окрім того, для важких форм коронавірусної хвороби може бути характерна зміна психічного стану людини.Що робити, якщо є підозра на туберкульоз


Якщо ви занедужали і підозрюєте в себе туберкульоз, вам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, який призначить необхідний спосіб діагностики. А в разі отримання позитивного результату досліджень – до фтизіатра. Попередньо ж оцінити ризики хвороби вам допоможе онлайн-тест.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация