Зарплати у медиків зростуть до 20 тисяч гривень: уряд прийняв відповідне рішення

486 0
Зарплати у медиків зростуть до 20 тисяч гривень: уряд прийняв відповідне рішення

Постанову про підвищення зарплат лікарям в Україні сьогодні, 12 січня, прийняв уряд під час чергового засідання.

У своєму Telegram-каналі про це також повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Розмір зарплати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці:

- на рівні не менше 20 000 грн встановлюється для лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналів з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;

- на рівні не менше 13 500 грн фахівцям з базовою вищою та неповною вищою медичною освітою.

Варто зазначити, що ця постанова стосується не лише державних і комунальних медичних закладів, а й установ та підприємств, які мають договір з НСЗУ. Документом передбачено підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медсестер.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, цього року на медицину виділили фінансування в розмірі 232 млрд грн.

У пояснювальній записці до постанови вказується: цей документ дасть змогу підвищити загальний рівень заробітної плати медпрацівників з метою його наближення до рівня у приватному секторі й економіці в цілому, підвищити рівень престижу та мотивації медпрацівників до роботи шляхом забезпечення справедливої і обґрунтованої диференціації розмірів посадових окладів та міжпосадових співвідношень залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці, вимог освітньо-кваліфікаційного рівня посади.

А також дозволить впровадження єдиних підходів та зміну системи регулювання оплати праці працівників, задачі, функції й повноваження яких є аналогічними з працівниками інших установ, організацій бюджетної сфери, які виконують однакову за складністю та функціональними ознаками роботу. 


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация