Як мер Кременчука Малецький «любить» дітей та на них економить. Батьки на Молодіжному відстоюють клуб для підлітків за місцем проживання

842 0
Як мер Кременчука Малецький «любить» дітей та на них економить. Батьки на Молодіжному відстоюють клуб для підлітків за місцем проживання

У Малецького та його заступників – важке життя, зміст якого – створення якомога більше проблем мешканцям.

Й це в Кременчуці вчора, у вівторок, звичайний день з його буденною діяльністю, коли кожен займається своїми справами.

Мер Кременчука Малецький у своєму кабінеті міркує, як ще можна зекономити на дітях, бібліотеках, школах, дошкільних закладах і головне – як вести далі свою війну з головою Кременчуцької райради Колотієвським (улюблена справа нашого градоначальника).

Його заступниця Усанова у своєму кабінеті планувала, які меблі й куди ставити у своїй новій квартирі, яку вона купила в новобуді за смішною ціною.

Віцемер Москалик натомість міркував, коли саме він залатає фундаментальну яму на дорозі під тролейбусною зупинкою на вулиці Пугачова й чи потрібно це робити взагалі.

А восьмий віцемер Проценко, який опікується дітьми, вчора в робочий час сидів у Фейсбуку й щось писав про «міст Шаповалова».

Але це життя в міськвиконкомі.

А в цей час уже на Молодіжному, в під’їзді будинку № 7, що по пр. Лесі Українки, тамтешні жителі проводили свої збори. Тема зборів для громадян актуальна як ніколи.

У цьому будинку знаходиться клуб для дітей за місцем проживання з назвою «Фортуна».

Батьківські збори відбуваються в темному під’їзді, а їх учасники - 30-річні батьки, які працюють з ранку до ночі.

Поки вони не почули про закриття «Фортуни», всі були спокійні за свою дитину, бо та займалася в клубі, а не проводила свій вільний час невідомо де і невідомо з ким.

Тож дорослі кременчужани збирають підписи за продовження роботи цього закладу і діляться враженнями.

Розповідають, що ось у їхньому кварталі цей клуб – єдиний і більше таких немає і вони в принципі були спокійні за дитину – знали, що вона там, і знали, чим займається.

Далі слід сказати про самих вихованців цього закладу.

І це діти з небагатих сімей – дівчата та хлопці 12-15 років, у яких немає можливості проводити час у торгових центрах та кафе, приходять сюди, аби спільно провести час. Хлопці займаються спортом. Дівчата – малюють, і всім цікаво.

Цей клуб за місцем проживання, як і всі інші на Молодіжному, існує вже років 40, якщо не більше. Головне призначення такого закладу, з чим тут успішно справляються, – поки батьки працюють, клуб є єдиним місцем, де діти з небагатих родин знаходяться під контролем педагога-організатора.

Але так буде недовго. За розпорядженням мера Кременчука Малецького, наступного місяця в місті закривається приблизно половина дитячих клубів через економію бюджетних коштів.

Відповідно, з лютого діти з клубу «Фортуна» зможуть у вечірній час проводити своє дозвілля на темних вулицях цієї депресивної частини Молодіжного, де немає не лише ліхтарів. У ЗОШ №8, що поряд, немає спортивного майданчика, бо все спиляли на метал, – такий собі темний вночі «Кременчук без околиць».

Слід сказати, що до батьків дітей на імпровізовані збори віцемер Кременчука Проценко не приїхав, бо він дуже великий начальник і не царське це діло.

Натомість прибула представниця об’єднання клубів за місцем проживання, яка так активно переконувала, що ось закривають ці клуби для дітей, але ж закривають не всі.

Он на Пивзаводі такий клуб залишиться, на Молодіжному, на протилежному боці, залишається (правда, невеликий)…

Про те, що клуби для дітей за місцем проживання закривати не можна, бо підлітки опиняються на вулиці, а там свої «педагоги-організатори», а Молодіжний зі своїми генделиками та ломбардами – один з найбільш криміногенних районів Кременчука, представник міськвиконкому не говорить.

Врешті-решт, діти сьогодні нашим кременчуцьким градоначальникам якщо й потрібні, то тільки для того, аби на них економити бюджетні кошти.

Такий головний життєвий принцип нашого мера Малецького в його «повазі» до жителів, і це погано для нас усіх.

  

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация