2 500 ноутбуків для вчителів, швидкісний інтернет у селах: Полтавська ОДА відзвітувала про річні досягнення

158 0
2 500 ноутбуків для вчителів, швидкісний інтернет у селах: Полтавська ОДА відзвітувала про річні досягнення

Нещодавно в Полтавській обласній державній адміністрації заступник голови з питань цифрового розвитку Ігор Панченко розповів про результати цифрової трансформації Полтавщини за 2021 рік.

Основні напрями трансформації визначені в регіональній програмі «Цифрова Полтавщина» на 2021-2023 рр. та Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 рр. За словами Ігоря Панченка, досягнення цілей стало можливим завдяки командній роботі ОДА, тергромад і всебічній підтримці обласної влади.

Зокрема, майже у двох сотнях сіл у 31 громаді вперше з’явився швидкісний інтернет. Доступ до нього отримали понад 55 000 мешканців регіону. Для цього провайдери проклали майже 1 300 км волоконно-оптичних мереж. Доступ до інтернету отримали 460 соцзакладів регіону.

У межах цього проєкту Полтавщина отримала 40 500 000 грн субвенції.

Інший проєкт – платформа «Всеукраїнська школа онлайн». У ній зареєстровано майже 9 000 учителів і понад 39 000 учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти.

За сприяння Мінцифри та Міністерства освіти й науки, Полтавські педагоги отримали 2 447 ноутбуків у межах проєкту «Ноутбук кожному вчителю». Також у 170 закладах освіти запровадили електронні журнали та щоденники.

У області зараз працюють приблизно 380 хабів цифрової освіти в 60 громадах. Це має підвищити загальну цифрову грамотність населення.

 

«Перше, що ми зробили у межах цифрової трансформації медицини у 2021 році, – запровадили телемедицину в усіх сільських амбулаторіях області. Для цього раніше закупили 339 комплектів обладнання та провели навчання понад 300 лікарів. У середньому за місяць послугою користуються майже 100 жителів області.

Крім того, за підтримки Мінцифри Полтавська область однією з перших запровадила е-лікарняний. Так, 913 лікарів «первинки» і 1606 спеціалізованих лікарів створили понад 268 тисяч електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність», - доповів Ігор Панченко.

 

Підвищення якості надання адмінпослуг – у процесі. Функціонують 47 ЦНАПів, у 23 з них можна сплатити адмінзбір безготівково.

Торік у Нових Санжарах запрацював перший в області Центр.Дія. Центр збудували в межах програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні ULEAD. 

Крім того, минулого року розпочали свою роботу два центри Дія.Бізнес: у Полтаві та Кременчуці.

Також заступник голови ОДА розповів про плани на 2022 рік.

 

«Насамперед ми продовжимо реалізацію проєктів, які розпочали минулого року. Це підключення закладів соціальної інфраструктури до швидкісного інтернету, розбудова мережі центрів надання адміністративних послуг у громадах із населенням більш ніж 10 тисяч, відкриття нових Центрів.Дія, збільшення потужностей та встановлення додаткових вузлів відеоспостереження в межах проєкту «Безпечна Полтавщина», впровадження електронного документообігу в територіальних громадах, підвищення рівня цифрових навичок серед жителів області, впровадження державних та обласних електронних сервісів, цифровізація освіти, медицини, транспорту й інших галузей».Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация