Відсьогодні податковий закон набирає чинності: на скільки піднімуться ціни на алкоголь. Цифри

392 0
Відсьогодні податковий закон набирає чинності: на скільки піднімуться ціни на алкоголь. Цифри

Напевне не дуже приємний подарунок під ялиночку 1 січня, але законопроєкт №5600 про підвищення податків сьогодні офіційно стає чинним. Тому в першу чергу зростуть ціни на алкоголь й пов’язано це зі зростанням акцизів.

Про це йдеться в тексті оприлюдненого документа.

Згідно з законом, акцизи на спирт в алкогольних напоях, фактична міцність яких вища за 22% об’ємних одиниць етилового спирту, збільшуються на 5% до 133,31 грн за 1 л 100% спирту.

А також, законом вносяться зміни щодо акцизу на пиво, яке буде оподатковуватися за ставкою 59,82 грн за 1 л етилового спирту, витраченого на його виробництво. Наразі ж діє податок у розмірі 2,78 грн за літр пива незалежно від міцності. Це призведе до того, що пиво міцністю до 4 градусів може подешевшати, а пиво міцністю понад 8 градусів навпаки - подорожчати.

Водночас вартість міцних напоїв в Україні більше залежить від мінімальних цін, які, звичайно, встановлює Кабмін. Варто зауважити, що Мінекономіки неодноразово пропонувало збільшити мінімальні ціни, однак уряд не змінював їх з 2018 року.

Разом з тим, Кабінет міністрів у січні 2021 року підвищив мінімальну ціну на ігристі вина, вироблені в Україні з 20 грн до 109 грн.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация