Росте не лише мінімалка: з нового року підвищиться податок на нерухомість. Скільки платитимуть кременчужани

369 0
Росте не лише мінімалка: з нового року підвищиться податок на нерухомість. Скільки платитимуть кременчужани

Із 1 січня 2022 року в Україні зростає ставка податку на нерухомість, яка становитиме 97,50 грн за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Як повідомляють у ГУ ДПС України, Законом "Про державний бюджет України на 2022 рік" ухвалено розмір мінімальної заробітної плати 6 500 грн та прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2 481 грн.

Саме через зростання мінімальної заробітної плати й підвищується розмір ставок податку на нерухоме майно, крім земельної ділянки.

Оскільки Податковим кодексом передбачена загальна ставка податку не більш ніж 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, то у 2022 році її розмір становитиме 97,50 грн за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Варто зауважити, що податок на нерухомість обкладається на площу, що знаходиться у власності фізичної особи та перевищує 60 квадратних метрів для квартири і 120 квадратних метрів для приватного будинку.

Процедура сплати податку така: повідомлення щодо необхідності сплатити податок повинні приходити до 1 липня. З моменту отримання такого повідомлення платник податків має 30 календарних днів, щоб внести необхідну суму.

У випадку, якщо заплатити пізніше, буде додатково нараховуватися штраф у розмірі 10% від суми платежу.

Якщо оплата протермінована на більш ніж 30 днів, то штраф зростає до 20% від цієї суми.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация