Тисяча за вакцинацію: Рада схвалила в цілому законопроєкт

135 0
Тисяча за вакцинацію: Рада схвалила в цілому законопроєкт

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроєкт №6297, який передбачає виділення 1 тис. грн вакцинованим українцям. Його підтримали 253 народні депутати.

Загалом держава виділить 8 млрд грн на надання допомоги населенню.

Також законопроект №6297 передбачає збільшення видатків загального фонду державного бюджету за бюджетною програмою щодо заходів, пов’язаних з боротьбою з Covid-19 та його наслідками на 2,2 млрд грн.

Джерело покриття видатків – надходження у загальний фонд держбюджету коштів від ПДВ з ввезених в Україну товарів на 10,2 млрд грн.

Отримати кошти від держави зможуть громадяни, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу. Програма стартує з 19 грудня та триватиме рік. У межах програми повністю вакциновані українці зможуть отримати від держави 1000 грн на віртуальні картки через сервіс «Дія».

Гроші зможуть отримати всі щеплені українці незалежно від того, коли вони пройшли повний курс вакцинації.

Куди можна буде витратити кошти. Кошти можна буде витратити на відвідування спортивного залу, фітнес-центру, кіно, театру, музею, виставки, книги. Також можна придбати залізничні та авіаквитки у межах України.

Мета програми – не лише мотивувати громадян вакцинуватися, а й підтримати бізнес, який найбільше постраждав внаслідок пандемії.

Узяти участь у програмі на першому етапі можна буде через мобільний застосунок «Дія». Як це зробити:

  • обрати послугу «єПідтримка»;
  • пройти перевірку на відповідність встановленим критеріям;
  • відкрити віртуальний рахунок в онлайн-банку;
  • отримати на нього гроші та витратити їх на покупку послуги у суб’єкта бізнесу, який приймає участь у програмі.

На другому етапі (третій квартал 2022 року) уряд запропонує альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация