Як кременчужанам не стати жертвою шахраїв під час «чорної п'ятниці»

229 0
Як кременчужанам не стати жертвою шахраїв під час «чорної п'ятниці»

Лише у США дохід від минулорічної «чорної п’ятниці» склав більше 188 млрд дол. Середньостатистичний американець в цей день витрачає близько 485 дол. В Україні цей показник коливається в межах 120 дол і зберігає тенденцію росту.

Як стверджує Black Friday Global, в порівнянні зі звичайною п’ятницею зростання продажів становить понад 1300%. Проте у гонитві за вигідними пропозиціями, не варто забувати про ризики шахрайства.

Finance.ua, як портал, що дбає про ваші гаманці, ділиться корисними порадами для безпечного онлайн-шопінгу.

Як пишуть експерти YouControl, шахраї дуже люблять моменти, коли люди поспішають і метушаться. Адже це ознака того, що в них немає часу не те, що на ретельну перевірку, але й звичайну обачність. Ажіотаж навколо окремих товарів чи послуг через «шалені знижки» сприяє тому, що покупці діють швидко, імпульсивно та нерозважливо. Тому найперше і найголовніше правило — не довіряти, а перевіряти.

Як перевірити онлайн-магазин? Доволі часто інтернет-магазини працюють у так званій «сірій» зоні правового поля. Тому першочергово потрібно з’ясувати офіційну назву та код ЄДРПОУ (ідентифікаційний код) юридичної особи або фізособи-підприємця, на сайті якого плануєте шопитися. Це можна зробити або в контактних даних інтернет-магазину, або в гуглі, якщо реєстраційні документи на сайті відсутні. Обов’язково загляньте у розділ «Умови повернення товару», там можуть бути контактні дані саме юридичної особи. Якщо такого розділу немає на сайті, варто насторожитися.

Отримавши вихідні дані, варто перевірити:

  • юридичний статус (чи не перебуває в процесі припинення), чи не має проблем з податковою та вид діяльності;
  • як давно працює інтернет-магазин — чи не створили його виключно під «чорну п’ятницю»;
  • судову історію та наявність виконавчих проваджень. Ця інформація дасть розуміння, наскільки добросовісно продавець виконує свої обов’язки та як врегульовує конфліктні ситуації.

Якщо продавець — ФОП, потрібно перевірити його і як підприємця за тими ж критеріями. Якщо покупка дорога, не зайвим буде перевірити і фізичну особу — представника, директора або того ж ФОП. Іноді про людину можна знайти багато цікавого: судові справи, борги і навіть дані, що вона знаходиться в розшуку.

До речі, якщо ви все ще не підписані на телеграм-канал Finance.ua, рекомендуємо це зробити прямо зараз. Всього декілька кліків — і найважливіші новини для ваших гаманців завжди будуть у вашому улюбленому мессенджері.

До речі, дії з перевірки можна здійснити безоплатно в YouControl за допомогою модулів «Експрес-аналіз» та «Аналіз ринків».

Класичний сценарій шахрайства:

  • людина вирішила купити смартфон і знайшла найдешевшу пропозицію в одному з інтернет-магазинів;
  • продавець висуває вимогу попередньої оплати на картку, після чого обіцяє надіслати смартфон поштовим відправленням;
  • покупець проводить оплату, йому надходить повідомлення, про те, що замовлення відправлене;
  • після двох тижнів очікування і запевнень, що «ось-ось все приїде», покупець помічає, що за номером телефону продавця ніхто не відповідає або він стає недійсними. А інтернет-магазин раптово припиняє своє існування.

Поради.

Щоб звести ризики онлайн-шопінгу до мінімуму, завчасно складіть перелік товарів/послуг та оберіть магазини, в яких плануєте їх придбати. Також не лінуйтеся зробити попередню перевірку продавців за допомогою відкритих даних.

Купуючи товар у невідомої фізичної чи юридичної особи, ви ризикуєте, тому варто підстрахуватись. Найпростіший спосіб — використовувати постоплату і лише тоді, коли ви оглянули товар і впевнені в його якості.

Намагайтесь не використовувати предоплату, особливо, коли кошти перераховуються на звичайну (а не ФОПівську) картку продавця і ви не маєте можливості перевірити ПІБ отримувача. Якщо магазин працює офіційно, у нього має бути банківський рахунок ФОП або юрособи.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация