З 21 жовтня поліція перевірятиме у пасажирів СOVID-сертифікати за QR-кодом

2 842 0
З 21 жовтня поліція перевірятиме у пасажирів СOVID-сертифікати за QR-кодом

Сьогодні зранку Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України, розповів у інтерв’ю одному з телеканалів і зауважив, що для швидкої перевірки сертифікатів про вакцинацію використовуватимуть QR-коди з "Дії" чи паперового документа.

Нагадаємо, з 21 жовтня в Україні вводиться іще одне обмеження через епідеміологічну ситуацію з коронавірусною хворобою.

"Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби, – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків", - сказав заступник начальника Департаменту патрульної поліції України. 

Перевіряти документи будуть поліцейські за допомогою планшетів. У паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути такі реквізити:

- інформація про вид щеплення;

- кількість доз щеплення;

- підпис лікаря;

- печатка офіційної установи охорони здоров’я. 

Чоловік зауважив, що інформацію перевірятимуть ретельно, адже дані про вакцинацію громадян уже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз, тож підроблений сертифікат швидко знайдуть.

За виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу в розмірі 17 000 грн до 5 років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання - від штрафу на суму до 850 грн до обмеження волі на строк до 2 років. 

"Люди, які замовляють та купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у випадку виявлення підробки документа та спроби скористатися ним, будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень. У випадку, якщо буде доведено, що особа, хвора на коронавірусну інфекцію, розповсюдила хворобу, вона може бути притягнена до кримінальної відповідальності", - додав Олексій Білошицький. 

Перевірки проводитимуться на підставі постанови КМУ від 11 жовтня 2021 року №1066.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация