Як діяти працівнику, якому видали електронний лікарняний. Інструкція

312 0
Як діяти працівнику, якому видали електронний лікарняний. Інструкція

До Фонду соціального страхування України сформовано і передано на оплату 130 тисяч е-лікарняних. Наразі створено майже 1,4 млн медвисновків про тимчасову непрацездатність, 90% з яких у разі загальних захворювань або травм.

Як повідомляє Фонд соціального страхування, якщо працівник має офіційне працевлаштування, то в разі тимчасової втрати працездатності для нього автоматично відкриється електронний лікарняний.

Він сформується на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН), який лікуючий або сімейний лікар створить після огляду.

Одразу після створення медичного висновку на ваш контактний номер телефону надійдуть два повідомлення:

  • від E-health щодо створення медичного висновку із зазначенням його номера,
  • від Пенсійного фонду України щодо формування електронного листка непрацездатності, його номера й періоду дії.

Що робити далі?

Потрібно повідомити про це роботодавцю в будь-який зручний обом спосіб, наприклад телефоном. Це все. Тепер ваше завдання – швидше одужувати й чекати на виплати від Фонду соціального страхування України та роботодавця.

Коли чекати на виплату?

Роботодавець (а також усі роботодавці за сумісництвом) будуть бачити ваш е-лікарняний у своїх кабінетах страхувальників з дня його відкриття, але почнуть призначення допомоги лише після завершення визначеного в ньому періоду непрацездатності і сплину строку, в який лікарі можуть внести зміни.

Зверніть увагу: роботодавцю доступна лише загальна інформація про вашу непрацездатність, необхідна для призначення матеріального забезпечення – він не дізнається, чим саме ви хворіли. Тому не потрібно передавати роботодавцю медичний висновок про вашу тимчасову непрацездатність, якщо лікар роздрукував для вас витяг, він містить персональні дані і не є підставою для нарахування матеріального забезпечення.

Якщо ви одужали раніше

Електронний лікарняний створюється одразу зі статусом «закритий» та містить дату відкриття (початок непрацездатності) і дату закриття (планова дата одужання або наступного огляду). Якщо ви одужаєте раніше, ніж зазначено в е-лікарняному, це має засвідчити лікар – під час візиту він підтвердить працездатність і створить новий медичний висновок, який скоротить дію лікарняного.

Якщо ви довго хворієте

Якщо ви не одужаєте у визначений у первинному е-лікарняному термін, лікар створить наступний медичний висновок – на його підставі сформується окремий е-лікарняний, який продовжить тимчасову непрацездатність. Про це потрібно повідомити роботодавцю.

Таких електронних лікарняних може бути декілька в межах одного страхового випадку (усі вони матимуть тотожну першу частину номера е-лікарняного до знака дефісу). За кожним із них матеріальне забезпечення призначається окремо – це дозволяє пришвидшити отримання допомоги, адже для виплат не потрібно чекати одужання.

Також новий медичний висновок (а отже наступний продовжений е-лікарняний) створять у разі госпіталізації або направлення на відновне лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация