Внесли правки: у Кабміні затвердили положення про ліцеї

498 0
Внесли правки: у Кабміні затвердили положення про ліцеї

Кабінет Міністрів у понеділок, 11 жовтня, затвердив Положення про ліцей, яке врегульовує основні засади діяльності ліцеїв як закладів загальної середньої освіти.

В документі йдеться про те, що ліцей – це заклад загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Але засновники ліцеїв зможуть за своїм рішенням зробити так, що ліцей буде забезпечувати також здобуття початкової освіти та базової середньої освіти.

Приватні та корпоративні ліцеї, а також ліцеї, особливості освітньої діяльності яких визначені міжнародними договорами України, зможуть провадити освітню діяльність одночасно на всіх рівнях повної загальної середньої освіти.

"Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання ліцею приймає його засновник, який також затверджує його статут. Ліцей залежно від засновника може бути державним, комунальним, приватним чи корпоративним", - йдеться в рішенні.

Зараховувати дітей до державних, комунальних і корпоративних ліцеїв для здобуття профільної середньої освіти, а це 9 – 11 або 12 класи, відбуватиметься на конкурсних засадах. Та все ж таки конкурс можна буде не проводити, якщо кількість поданих заяв менша від загальної кількості вільних місць у відповідних класах.

Зарахування дітей до державного, комунального ліцею для здобуття базової середньої освіти, а це 5-9 класи, здійснюється на конкурсних засадах, якщо це не порушує право учнів, які здобули початкову освіту в цьому закладі освіти, на продовження навчання в ньому та за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість вільних місць у відповідних класах. Зарахування дітей до ліцею на конкурсних засадах для здобуття початкової освіти у 1-4 класи - забороняється.

Також у складі ліцею можна створювати класи та групи для вивчення окремих навчальних предметів, змішані групи учнів з різних класів, навчальні кабінети.

У ліцеях можуть створюватися класи або групи з вечірньою/заочною, дистанційною формою навчання, інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Крім того, у складі ліцею можуть створюватися тимчасові науково-дослідницькі класи та/або міжкласні групи учнів з метою організації профільного навчання. Для підготовки до участі в заходах змагального характеру можуть створюватися тимчасові групи учнів.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация