Ті кременчужани, які користуються пульсоксиметром, - молодці. Він зменшує ризик смерті від коронавірусу

376 0
Ті кременчужани, які користуються пульсоксиметром, - молодці. Він зменшує ризик смерті від коронавірусу

Пульсоксиметр – прилад, який оцінює насичення крові киснем. Більшість дізналися про нього лише під час пандемії коронавірусної хвороби COVID-19, коли стало відомо, що при цій хворобі може розвиватися гіпоксія (зниження рівня кисню в крові), яка деякий час не впливає на стан людини.

Дослідження ефективності пульсоксиметра

У новому дослідженні вчені перевірили, чи покращує використання пульсоксиметра прогнози при COVID-19. Вони роздали ці прилади більш ніж восьми тисячам пацієнтів з підтвердженою коронавірусною інфекцією, які проходили лікування вдома. У всіх учасників були фактори ризику тяжкого перебігу хвороби (діабет, гіпертонія та інші).

Пацієнтів навчили користуватися приладом і попросили проводити вимірювання двічі на день. У разі якщо показник опускався нижче 95%, вони мали звернутися по допомогу. При сатурації нижче 90% їм рекомендували терміново їхати в лікарню.

Пульсоксиметр удвічі зменшує ризик смерті

Вчені порівняли ризик смерті учасників дослідження з показниками 30 тисяч пацієнтів із груп ризику, які не користувалися пульсоксиметрами. Виявилося, що в першій групі він був на 52% нижчим, ніж у другій.

За час дослідження померли 42 учасники. Згідно з підрахунками, без використання пульсоксиметра смертність могла бути більшою ніж удвічі.

Автори дослідження вважають, що різниця в смертності між групами може бути пояснена тим, що люди, які стежать за рівнем кисню в крові, раніше зверталися по медичну допомогу. У пацієнтів, які потрапляли до лікарні після використання пульсоксиметра, був нижчий рівень запалення (показники С-реактивного білка).

Вчені відзначають, що використання пульсоксиметра може знизити тривожність у людей, які лікуються від COVID-19 вдома.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация