Кому з кременчужан під час пандемії COVID-19 варто вакцинуватися проти грипу

424 0
Кому з кременчужан під час пандемії COVID-19  варто вакцинуватися проти грипу

Якщо вакцинація проти COVID-19 в Україні зараз проводиться повсюдно, то щепитися проти грипу в тих самих пунктах неможливо.

Лікар-імунолог, вакцинолог Андрій Волянський в інтерв’ю GreenPost сказав, що хоча наразі ці щеплення не можна робити водночас, однак з інтервалом у два тижні можливо поєднати.

«Я вважаю, що саме так це і слід робити — щеплення проти грипу вставляти між двома дозами протиковідної вакцини (наприклад, вакцина CoronaVac вводиться з інтервалом чотири тижні)», — сказав вакцинолог.

Андрій Волянський говорить, що без швидкого тесту з носоглотки на антиген відрізнити ковід від грипу дуже складно.

«Грипу більше притаманний інтоксикаційний синдром — більш виражене сильне підвищення температури, головний біль, а також біль у м’язах і суглобах, загальна слабкість. За коронавірусу ж можуть бути респіраторні синдроми, а можуть і не бути, особливо в осіб молодого віку. Утім насправді те ж саме можна сказати і про грип: респіраторні симптоми можуть бути, а можуть і не бути. Та й лікування десь схоже. Тому абсолютно чітких критеріїв для розмежування, мабуть, і немає», — говорить імунолог.

Особливу увагу Андрій Волянський звертає на ризики для дітей. Адже якщо для дітей та підлітків коронавірус — це взагалі легка хвороба, і летальних випадків практично немає, то грип у цієї вікової категорії може мати тяжкий перебіг і навіть закінчитися смертю.

Тому найкращий захист — це саме щеплення проти грипу, говорить вакцинолог.

«Вакцини проти грипу не живі і, на відміну від протикоронавірусних, дуже добре досліджені, вони майже не мають серйозних побічних ефектів і досить ефективні. Тому я раджу вакцинувати насамперед дітей (із шести місяців) та осіб із груп ризику — це люди похилого віку, люди з хронічними хворобами та вагітні», — підкреслює Андрій Волянський.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация