Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж

1 445 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж

Сьогодні, 14 вересня, біля відділу абонемента Центральної міської бібліотеки на вул. Соборній, 11 влаштували вуличну акцію – представники декількох бібліотек міста провели спільний захід, на якому запрошували мешканців і гостей міста взяти участь у іграх, пов’язаними з літературою.

Кременчуцькі працівники сфери культури запрошували всіх охочих взяти участь у літературних іграх із призами та іншими інтерактивами:

- «Суперчитач» – ну вулиці стоїть стенд з абеткою та стіл з кубиком, а по обидва боки – столи з книжками. Гравець кидає кубик, і число, яке випало, відповідає порядковому номеру букви та кількості творів або авторів, назва або прізвище яких має починатися на цю букву. Наприклад, випадає трійка – це буква «В», тож гравець має назвати три твори або трьох авторів, які починаються на «В». Наступний кидок кубика, наприклад, чотири – це вже сьома буква алфавіту – «Е», тож гравець має назвати чотири твори або автори, назва або прізвище яких починаються на «Е»;

- «Літературний дартс»: гравець кидає дротик на магнітах і влучає в одну з цілей з сектором запитань та балами. Назва сектору відповідає питанню, на яке гравець має відповісти. За правильну відповідь – смачний приз: яблуко або слива. Набираєте 200 балів – можна взяти почитати книжку;

- далі стоїть дошка з QR-кодами, які можна відсканувати та потрапити на Facebook-сторінку ЦМБ, наприклад на відеорецензії книжок, які записували учні КрНУ. Там же можна написати побажання бібліотекам – декілька добрих слів, які піднімуть настрій;

- #bookcoverdouble: стіл з книгами та різними способами відтворити їхні обкладинки. Програма Плюс писала про те, як саме такий флешмоб з’явився у Кременчуці. Саме за хештегом #bookcoverdouble на Facebook-сторінці ЦМБ можна побачити, як саме кременчужани впоралися з завданням;

- «Бібліо-прогноз»: будь-хто може взяти цукерку, а на ній – папірець. Назва книжки на папірці – літературний твір, який потрібно потім взяти та почитати. Бібліотекарі зазначили, що всі книжки, які пропонували в цій грі – проза;

- майстер-клас з виготовлення закладок для книжок: бібліотекарі з кольоровим папером, клеєм та ножицями показують та розказують, як можна створити цікаву та зручну обкладинку для книжки, а також дають змогу провести час з користю – вирізати та склеїти таку обкладинку для себе.

Велику роль у організації акції зіграли саме гості Кременчука – це представники бібліотек різних областей України, які завітали до міста, щоб поділитися досвідом та перейняти його у міських бібліотекарів. Завідуюча методично-бібліографічним відділом ЦМБ Вікторія Старкова повідомила, що колеги з України мали приїхати ще торік, але через пандемію та карантинні обмеження все довелося перенести.

Сам захід – один з багатьох у переліку, складеному на рівні області, і який називається «Пізнай Полтавщину та її бібліотеки». Організатори назвали зустріч справжнім святом. Звісно ж, тому що спроба поділитися досвідом, наживо обговорити з однодумцями плюси та мінуси бібліотек в Україні – це подія, яка стається рідше, ніж Новий рік. Тим паче через пандемію, яка внесла корективи у організацію заходів.

Як завжди, центральна фігура заходу – рудий кіт – символ ЦМБ, без якого жодна презентація книжки, жодна фотосесія та жоден інший захід не проходить. До нього на якийсь час була прикута увага багатьох гостей. Хоч він і рятувався від спеки у тіні під столом, все ж від жіночих рук він не міг і не хотів ховатися.

Програма Плюс поспілкувалася з Тетяною та Світланою – працівницями Київської обласної бібліотеки для юнацтва. Ми запитали про плюси та мінусі бібліотек України, а також про те, що саме вразило їх у Кременчуцькій ЦМБ.

Головна проблема в бібліотеках України – комплектування матеріального фонду. Це стосується не лише книжок, а й техніки, зокрема комп’ютерів. Тим паче в такий час, коли через пандемію заклади культури вимушено переходять у онлайн-режим та віддаляються від читачів та відвідувачів.

А от чим можуть пишатися працівники бібліотек Кременчука, так це своєю демократичністю та відкритістю. Наша сфера культури сміливо комунікує з громадянами та часто проводить заходи, і не лише для гостей міста, а й для його мешканців.

Відомо, що бібліотекарі з різних областей України завітали на Полтавщину на три дні. Вони мали приїхати до Кременчука трохи раніше, але пізно виїхали з Козельщини. У нас вони ще мають завітати у краєзнавчий музей та художню галерею. Після цього їхній маршрут пролягає у Полтаву.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация