Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО

4 529 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО

Сьогодні, восьмого липня, в Кременчуцькій міській художній галереї відкрили виставку робіт Миколи Руденка. Експозицію майже з 70 полотен назвали «Пульс душі».

Це ювілейна персональна виставка Миколи Андрійовича, який, до того ж зовсім нещодавно, четвертого липня, відсвяткував День народження.

У художній галереї представили переважно олійні полотна, написані в той час, коли митець приїхав у Кременчук.

Як людину Миколу Руденка описують непересічним, делікатним і скромним. Але з його робіт видно, наскільки він багатогранний. З його біографії відомо, що він займався і велоспортом, і вільною боротьбою. Вивчив музичну грамоту, займається різьбленням по дереву, раніше працював на колгоспі та зводив будинки.

Микола Руденко народився в 1941 році на Сумщині. Під час навчання в школі об’єктом його першого натюрморту став сталінський стілець. Потім пан Микола відслужив у Радянській армії та поїхав із братом до Кременчука. У нашому місті він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Раїсою, яка народила йому двох синів. Зараз у художника є ще й п’ятеро внуків!

Повертаючись до біографії: у 1973 році Миколу Руденка запросили до Полтави – поповнювати культурний фонд області. Він брав участь у створенні чотирьох «міцних» мозаїк, одна з яких знаходиться на фасаді першого корпусу Кременчуцького національного університету ім. Остроградського, а друга – на фасаді будівлі біля Кременчуцького краєзнавчого музею.

Згодом його роботи почали впізнавати на всеукраїнських виставках, які ще тоді називалися республіканськими. Манера малювання, притаманна цьому художнику, – реалізм, але з ліричними та душевними нотками.

Останньою на експозицію потрапила робота «Буде жити Україна», яка створювалася рукою Миколи Андрійовича з 2013 по 2021 рік. Вона та інші роботи художника є в матеріалах під головним фото.

Графік роботи Кременчуцької художньої галереї на вул. Коцюбинського, 4:

- середа-п’ятниця: 11:00-18:00;

- субота і неділя: 11:00-18:30.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация