Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж

3 339 0
Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж

Вчора зранку під стінами міської бібліотеки зібралися десятки кременчужан, щоб почути багато цікавих подробиць з історії Кременчука.

Екскурсію провів відомий кременчуцький краєзнавець та філософ Євген Бергер, який, незважаючи на поважний вік, із захопленням відкривав публіці таємничі сторінки з минулого нашого міста.

Прогулюючись вулицями сучасного Кременчука, присутні, здавалося, поринали у минуле. Завдяки неймовірним описам пана Євгена, учасники екскурсії уявляли собі, як виглядало наше місто 100 і навіть 200 років тому, який купець за кого віддав свою доньку та у якому будинку і в якій квартирі декілька днів проживав сам Володимир Висоцький.

Довга дорога привела групу до колишньої військової частини, на території якої знаходились артилерійські склади. Щоправда, наразі від них лишилися лише руїни.

Надалі група рушила до старовинних кладовищ. На єврейському кладовищі деінде розкидані надгробні камені, більшу частину з яких радянська влада, плюндруючи пам’ять померлих, використовувала як фундамент для своїх військових будівель.

Надовго екскурсія там не затрималась, попрямуваши на православне кладовище. Не можна не помітити, у якому занедбаному стані знаходяться старовинні польські склепи, які було збудовано, напевно, ще у 18 столітті.

Серед непролазних хащів можна було розгледіти навіть руїни будівлі, схожої на старовинну церкву.

Гуляючи посеред покинутих могил та чимраз жовтіших дерев, непомітно захоплюєшся старовиною нашого міста і думаєш, як би виглядали ці покинуті кладовища, якби їх доглядали. Напевно, вони цілком могли б бути схожими на прекрасне Личаківське кладовище у Львові.

В кінці прогулянки пан Бергер відвів групу на знамените озеро, яке раніше було кар’єром. Там він розповів про курйозні випадки, які траплялися ще тоді, коли зона озера ретельно охоронялася військовими, а також зачитав рядки, присвячені Кременчуку знаменитими особами.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация